Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi

Ma 35 lat, pochodzi z Gdyni i właśnie zapisała się na kartach polskiego alpinizmu. Miłka Raulin została najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi. To najwyższe szczyty wszystkich siedmiu kontynentów. We wtorek weszła na ostatni z nich – Mount Everest.
W 2008 roku wspięła się na Mont Blanc (4810 m n.p.m). Potem, w 2011 roku, zdobyła Kilimandżaro (5895 m n.p.m). W 2012 roku weszła na szczyt Elbrusu (5642 m n.p.m), a rok później na Aconcaguę (6962 m n.p.m).  W 2014 roku zdobyła Górę Kościuszki (2230 m n.p.m), a na przełomie 2014 i 2015 roku Piramidę Cartensza (4884 m n.p.m). W połowie 2015 roku wspięła się na McKinley/Denali (6194 m n.p.m). W 2017 roku weszła na szczyt Mount Vinson (4897 m n.p.m). Wszystko w ramach projektu „Siła Marzeń”. Bo zdobycie Korony Ziemi to był cel i marzenie Miłki Raulin. Na pomysł projektu wpadła w 2011 roku. W swojej kolekcji miała już wtedy Mont Blanc i Kilimandżaro. Pomyślała jednak, że może osiągnąć więcej i tak też zrobiła.
Do pełni szczęścia i całkowitego zamknięcia projektu „Siła marzeń” brakowało jej już tylko wejścia na najwyższy szczyt świata – Mount Everest. Udało się we wtorek.
– 22 maja, o godz. 7.30 czasu nepalskiego, Miłka zdobyła najwyższą górę świata Mt. Everest. Tym samym zakończyła projekt „Siła Marzeń Korona Ziemi” jako najmłodsza Polka w historii! Po ataku szczytowym Miłka bezpiecznie wróciła do C4. Dziś schodzi do obozu drugiego, a już jutro powinna być w Everest Base Camp. Dziękuję Wam za wasze wsparcie, nawet nie wiecie jak wiele to dla Miłki znaczy – napisał na facebookowym profilu projektu Marek Wybraniec, rzecznik wyprawy.
Raulin wyruszyła, żeby zdobyć Everest w 2018 roku po to, żeby uczcić trzy ważne wydarzenia. To stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. rocznica zdobycia Mount Everestu przez Wandę Rutkiewicz, która dokonała tego jako pierwszy Polak i pierwsza Polka oraz wspomnieć dokonanie Sir Edmunda Hillary’ego i Tenzing Norgay sprzed 65 lat. 29 maja 1953 roku jako pierwsi stanęli oni na szczycie Everestu.
Miłka Raulin pochodzi z Gdyni, ale obecnie mieszka w Warszawie. Z wykształcenia i zawodu jestem magistrem trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczką, miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa i motocrossu. Jest dziewiątą kobietą i trzecią Polką, po Annie Czerwińskiej i Martynie Wojciechowskiej, której udało się zdobyć Koronę Ziemi.

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!