Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!

Ta propozycja spotkała się z największym zainteresowaniem internautów. Zostanie ona nazwą Systemu Roweru Metropolitalnego.
MEVO – w języku esperanto słowo oznaczające mewę. Na obszarze Metropolii można spotkać je niemal wszędzie. Teraz będzie można zobaczyć je również na ulicach.
Autorem zwycięskiej nazwy dla roweru metropolitalnego jest Michał Wiśniewski. W nagrodę otrzymał 6-letni karnet na Rower Metropolitalny.
Do finału konkursu dopuszczone zostały 3 nazwy, na które można było głosować do 22 kwietnia poprzez stronę internetową www.rowermetropolitalny.pl.
Były to: Kòło, METROWER i zwycięskie MEVO.
Rower Metropolitalny będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy i operatora systemu. Projekt ma na celu zwiększenie dostępności do węzłów przesiadkowych. Ma zachęcić mieszkańców do pozostawienia samochodów w domu i korzystania z transportu publicznego.
Projekt „Budowa Roweru Metropolitalnego OMG-G-S” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17.218.259 zł.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!