Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!

Sukcesem zakończyła się pierwsza edycja prozdrowotnej akcji „Spraw(dź) się na wiosnę”. Podsumowanie wskazuje jednoznacznie: gdynianki tłumnie postanowiły się przebadać w kwietniu, a bezpłatne oraz dofinansowane badania cieszyły się dużym powodzeniem. Blisko pół tysiąca kobiet skorzystało z oferty, a miasto już teraz zapowiada kolejne edycje!
Znamy już wyniki pierwszej odsłony akcji „Spraw(dź) się na wiosnę”. W kampanii adresowanej do pań, która skupiała się przede wszystkim na profilaktyce raka piersi oraz szyjki macicy z możliwości bezpłatnego przebadania się skorzystało około pół tysiąca gdynianek!
To sukces akcji, co do której władze miasta już dziś zapewniają – będą kolejne edycje i to nie tylko na wiosnę. Chodzi przede wszystkim o szybkie diagnozowanie, które w wielu przypadkach może uratować życie.
- Zastanawialiśmy się, ile gdynianek w ogóle zechce skorzystać z tego rodzaju oferty. Ku naszemu zaskoczeniu, okazało się że kolejka była bardzo długa – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia. - Blisko pół tysiąca gdynianek skorzystało z badań. Pewnym pesymizmem napawa to, że aż czterdzieści procent osób było kierowanych do dalszej diagnostyki, dlatego jako miasto zdecydowaliśmy, że będziemy kontynuować akcję – podsumowuje wiceprezydent.

Przypomnijmy, że akcja „Spraw(dź) się na wiosnę” trwała od 14 do 20 kwietnia. Pierwszego dnia, w sobotę, działał specjalny punkt w Centrum Riviera, gdzie wykwalifikowani lekarze-specjaliści wykonywali między innymi badania usg oraz badania palpacyjne piersi. Duże zainteresowanie przełożyło się też na dobry wynik całej kampanii, na którą złożyły się również wizyty w czterech gdyńskich przychodniach, które podjęły współpracę. Do tytułowego przełamania się i zdobycia na odwagę zachęcały w formie spotu znane osobistości.

Dziś już wiadomo, że czekają nas kolejne edycje akcji. Najprawdopodobniej profilaktyczne badania oprócz wiosny będą możliwe także jesienią. Miasto liczy na rozwój kampanii i rosnącą ilość przychodni, które zdecydują się na współpracę.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!