„Czytamy Razem” w Gdyni

O dysleksji i sposobach na walkę z nią dyskutowali uczestnicy konferencji w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zorganizowanej z okazji 15 lat działania programu „Czytamy Razem” .
Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń między nauczycielami, rodzicami, terapeutami, wolontariuszami i wszystkimi zainteresowanymi problematyką dysleksji. A także podsumowaniem działalności programu "Czytamy Razem" opartego na indywidualnej pracy wolontariuszy z dziećmi nią zagrożonymi. W Gdyni w projekt realizowany przez Fundację Fly zaangażowanych jest ponad 20 szkół.
Wśród gości znalazła się Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
- Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za pracę włożoną w akcję „Czytamy Razem” wszystkim, którzy przyłożyli do niej rękę. Mam nadzieję, że 15 lat to dopiero wstęp do większego jubileuszu. Bardzo serdecznie gratuluję fantastycznego pomysłu i równie fantastycznych wyników — mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała. - W akcji „Czytamy Razem” zawierają się trzy rzeczy, które są dla nas niezwykle ważne. Gdynia kocha literaturę, w końcu to u nas przyznawane są Nagrody Literackie. Bardzo dbamy również o edukację. Świadczą o tym wyniki gdyńskich szkół, które są wyższe niż średnia krajowa, co pokazuje, jak wielką pracę wykonują gdyńscy nauczyciele. I wreszcie ogromnie cenimy wolontariat. Chcemy, żeby w Gdyni organizacje pozarządowe czuły się dobrze — dodała.
Podczas spotkania odbyły się prelekcje. Serie wykładów otworzyła Irena Koźmińska, prezes fundacji ABCXXI. Podsumowania 15 lat „Czytamy razem” dokonała Beata Ingielewicz, główny koordynator programu. Z kolei o historii przedsięwzięcia mówiła prof. Marta Bogdanowicz, psycholog dziecięcy. O perspektywach rozwoju programu mówił Radosław Daruk, prezes Fundacji FLY.
Dla uczestników dostępny był również podręcznik „Czytamy razem”, w którym zawarte są wskazówki do pracy z dziećmi.
Szkoły zainteresowane dołączeniem do programu mogą zgłaszać się do Fundacji Fly.
Organizatorami wydarzenia byli: Polskie Towarzystwo Dysleksji, PPNT Gdynia oraz Fundacja FLY.

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!