Muzeum Emigracji dla nauczycieli

O najnowszych trendach w edukacji i nowych pomysłach na aktywności skierowane do uczniów rozmawiać będą nauczyciele, podczas otwartego spotkania organizowanego w piątek 23 lutego w Muzeum Emigracji. Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego programu stworzonego przez placówkę z myślą o pedagogach. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do prowadzenia twórczych dyskusji oraz platformy wymiany doświadczeń. Muzeum Emigracji tym razem stawia na ścisłą współpracę z nauczycielami. Nowy program zakłada stworzenie grupy zaangażowanych pedagogów, którzy w Muzeum znajdą przestrzeń do wymiany doświadczeń i poznania nowych technik pomagających angażować dzieci i młodzież w działania – nie tylko kulturalne.
 
– Prowadzimy wiele programów skierowanych do młodzieży i bacznie obserwujemy ich potrzeby, to jakimi są osobami oraz jakie mają wymagania. Znamy również bardzo dobrze środowisko nauczycieli i właśnie z myślą o nich tworzymy program zachęcający ich do twórczego współdziałania – mówi Aleksandra Sosnowska-Serek z Muzeum Emigracji.
 
- Planujemy zebrać grupę aktywnych nauczycieli, którzy cały czas chcą się rozwijać i poznawać nowe sposoby nauczania. Chcemy wspólnie z pedagogami wypracować dobre praktyki, które pozwolą reagować na współczesne wyzwania – dodaje Ludwika Radacka-Majek, koordynatorka projektu.
 
Uczestnicy najbliższego spotkania rozmawiać będą o trendach w edukacji i nowych pomysłach na aktywności skierowane do uczniów, wymieniać się swoimi spostrzeżeniami i prowadzić twórcze dyskusje.
 
W programie spotkania znalazło się oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum Emigracji, ale także inne aktywności. Nauczyciele będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną dla szkół, a także poznać założenia projektu i wspólnie zastanowić się nad jego rozwojem.
 
Projekt to także możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby programu. Uczestnicy będą mogli podnieść swoje kompetencje w zakresie radzenia sobie z wyzwaniami, które są związane z procesami migracyjnymi w tym m.in. dotyczących tego, jak radzić sobie z przejawami dyskryminacji nie tylko w szkole oraz obrazujących proces nauki polskiego jako języka obcego.
Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie internetowej http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/program_wspolpracy.

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!