Seminarium w Paryżu: inwestycja w portową przyszłość Gdyni

Miasto wspólnie z Portem Gdynia oraz Urzędem Morskim dyskutuje nad możliwościami rozwoju gospodarczego w sektorach logistyki, spedycji i transportu podczas branżowego seminarium w Paryżu. Spotkania biznesowe z potencjalnymi kontrahentami, poszerzenie kontaktów oraz promocja Gdyni na międzynarodowej arenie to inwestycja w portową przyszłość miasta. Tak zwana branża TSL, czyli transport-spedycja-logistyka, to dla miast takich jak Gdynia jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki. Portowy charakter to szansa na ciągły rozwój i silny przemysł. Miasto nie ustaje w poszukiwaniu nowych możliwości, które w ciągu najbliższych lat mogą dać silny impuls kolejnym inwestorom i kontrahentom. Gdyńska delegacja, na czele z wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą, wspólnie z przedstawicielami Portu Gdynia oraz Urzędu Morskiego uczestniczy w branżowym seminarium we Francji.

W Paryżu delegacja Gdyni i dyrektor Urzędu Morskiego pełnią rolę instytucji towarzyszącej dla zarządu Portu Gdynia. Seminarium dedykowane sektorowi transportu, spedycji i logistyki organizuje Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji. Miasto na miejscu nawiązuje nowe kontakty biznesowe i stawia na silną promocję na arenie międzynarodowej, przede wszystkim z myślą o potencjalnych inwestorach.
- Podczas całego seminarium kładziemy nacisk na pozyskiwanie kontaktów szczególnie wśród trzech grup kontrahentów. Z punktu widzenia Gdyni strategicznie najważniejsze są przedsiębiorstwa z branży TSL, nowi inwestorzy kapitałowi oraz gestorzy ładunków, z naciskiem na tych, którzy operują towarami w lądowo-morskim łańcuchu transportowym. Stąd cel, aby przedstawić Gdynię jako miejsce nowoczesne, otwarte i atrakcyjne dla tego typu przedsiębiorstw – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Reprezentanci Gdyni biorą czynny udział w samym seminarium oraz w specjalnie organizowanych z tej okazji spotkaniach B2B (business-to-business) z zagranicznymi przedstawicielami branży. To przyszłościowe, strategiczne dla lokalnej gospodarki działanie, którego główna misja to wzmocnienie znaczenia Gdyni jako portu morskiego.

Francuskie podmioty z zaciekawieniem wysłuchały prezentacji miasta, które przedstawiono z akcentem na główne sektory gospodarcze, kluczowe inwestycje, stan gospodarki w regionie oraz wolne strefy ekonomiczne. Jednymi z atutów, które mogą w przyszłości ściągnąć do Gdyni nowych kontrahentów jest także strategiczne położenie oraz duży potencjał ekonomiczny. Gdyńska delegacja ponadto oprócz seminarium zagości też w siedzibach francuskich potentatów branży TSL o uznanej międzynarodowej marce – mowa o grupie Bolloré i Vinci Construction.
Paryskie seminarium ma też kluczowe znaczenie dla samego Portu Gdynia. Spółka wykorzystuje możliwość autoprezentacji do zareklamowania swoich nowych projektów infrastrukturalnych, na czele z konstrukcją portu zewnętrznego. Wszystko po to, żeby pokazać swoje możliwości oraz nawiązać wartościowe kontakty z francuskimi inwestorami i gestorami ładunków.
Przypomnijmy, że Port Gdynia to w tej chwili jeden z wiodących portów w zlewni Morza Bałtyckiego, który specjalizuje się między innymi w obsłudze przesyłek masowych, kontenerowych i transportowych tak zwanego systemu „ro-ro”.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!