Studenci z pomysłem na biznes poszukiwani

Startuje 16. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. W tym roku hasłem przewodnim jest „Studiujesz? Zgłoś pomysł!”. Tym razem miasto zaprasza do udziału tylko studentów, którzy myślą o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w Gdyni. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody. Głównym zadaniem nowej formuły konkursu jest kształtowanie i wspieranie postaw aktywnych i przedsiębiorczych wśród studentów, których projekty biznesowe rokują powodzenie rynkowe. W ramach konkursu uczestnicy skorzystać mogą z profesjonalnych szkoleń i spotkań z ekspertami, z usług ułatwiających rozpoczęcie własnego biznesu. Na zwycięzcę czekają cenne nagrody rzeczowe i finansowe.
– Zdecydowaliśmy się skierować konkurs do studentów, ponieważ szczególnie zależy nam na wyzwoleniu energii i przedsiębiorczości młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej zawodowej drogi. Wiemy, że mają fantastyczne pomysły. Czasem tylko brakuje im wiedzy, jak wprowadzić je w życie i środków finansowych na start. W tym, między innymi, chcemy im pomóc – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała wiceprezydent Gdyni.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 31 stycznia 2018 r. formularza dostępnego na stronie: http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.
Do chwili obecnej wpłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń. Ponad dwadzieścia z nich dotyczy sektora usług, pozostałe – branży handlowej i produkcyjnej.

W konkursie „Gdyński Biznesplan” mogą wziąć udział studenci wszystkich rodzajów studiów: stacjonarnych, zaocznych, podyplomowych, licencjackich, inżynierskich czy magisterskich. Inicjatywa jest skierowana do osób, które planują założenie działalności gospodarczej lub prowadzą już firmę i chcą ją rozwinąć, np. wprowadzając nowy produkt lub usługę. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy. Trzeba jednak pamiętać, że laureaci muszą założyć lub przenieść swoją działalność do Gdyni.

Uwaga! Uczestnik Konkursu może złożyć tylko jeden formularz zgłoszeniowy. W przypadku zgłoszenia jednego pomysłu biznesowego przez zespół, każdy z członków zespołu musi być aktywnym studentem i wypełnić odrębny formularz zgłoszeniowy (wpisując ten sam tytuł biznesplanu).


Jak się zgłosić?
Krok pierwszy

Prześlij zgłoszenie udziału w Konkursie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl w terminie od 2 do 31 stycznia 2018 r.
Krok drugi

Po zakwalifikowaniu się do II etapu, weź udział w bezpłatnych konsultacjach z ekspertami
i szkoleniach. Harmonogram spotkań do pobrania ze strony.
 
Krok trzeci
 
Ubierz swój pomysł w słowa i liczby, a gotowy biznesplan złóż do Organizatora
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 marca 2018 r.
 
Krok czwarty
 
Po zakwalifikowaniu się do finału, zaprezentuj swój biznesplan na spotkaniu z Jury Konkursu.
 
Krok piąty
 
Przyjdź na uroczystą Galę Finałową, podczas której ogłaszane są wyniki Konkursu, odbierz nagrody i dołącz do grona Laureatów.
 
IDEA KONKURSU
Konkurs ma charakter ogólnopolski i organizowany jest nieprzerwanie od 2003 r. (w 2017 r. odbyła się jego piętnasta edycja). Skierowany jest do przedsiębiorców - przyszłych lub już funkcjonujących. Jego głównym celem jest pomoc tym, którzy odkryli w sobie ducha przedsiębiorczości, ale nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, mają pewne braki w przygotowaniu do własnego biznesu, nie posiadają własnego kapitału lub myślą o rozwoju prowadzonej firmy. Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Łącznie w dotychczasowych edycjach wzięło udział 5760 osób, które zgłosiły w sumie 5493 projekty.
 
Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Thompson Reuters oraz RADMOR.

Konkurs można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/gdynskibiznesplan/

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!