Ameryka Łacińska jeszcze bliżej Gdyni

13 stycznia w Muzeum Emigracji zagości kultura latynoamerykańska. Odbędzie się spotkanie na temat książki „Ameryka Łacińska. Dzieje i kultura”. Weźmie w nim udział dr Krzysztof Smolana, dr Michał Dankowski i dr Nora Orłowska z Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Rafał Raczyński. Michał Dankowski i Nora Orłowska są autorami książki „Ameryka Łacińska. Dzieje i kultura.” W swojej publikacji w sposób syntetyczny prezentują dzieje i kulturę Ameryki Łacińskiej, przyjmując autorską perspektywę i odnosząc się do polskich śladów związanych z dziejami i kulturą latynoamerykańską.
„Ameryka Łacińska. Dzieje i kultura” to książka przeznaczona zarówno dla studentów jak i podróżników, pasjonatów historii i kultury tego odległego, fascynującego kontynentu.
Rozmowę poprowadzi dr Rafał Raczyński z Działu Historyczno - Badawczego Muzeum Emigracji w Gdyni.
Na spotkaniu zostanie również zaprezentowana monografia naukowa „Polacy i ich potomkowie w Ameryce Łacińskiej”. Publikacja jest rezultatem międzynarodowej konferencji naukowej „Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość”, która odbyła się w Muzeum Emigracji w 2016 roku.
Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 stycznia o godz. 16.00 w Muzeum Emigracji w Gdyni.
Wstęp wolny!

W hołdzie więźniom gdyńskiego podobozu Stutthof
„O Operze i o prawie” z prof. Łętowską w GCF
Polskie okręty wróciły z międzynarodowego ćwiczenia Passex
Zgaś światło i włącz się do akcji "Godzina dla Ziemi" WWF
„Dar Pomorza” przyciąga turystów po kolejnych renowacjach