Najmłodsi przedsiębiorcy rozwijąją skrzydła

Rusza 2. edycja projektu Junior Biznes, skierowanego do uczniów gdyńskich szkół oraz ich nauczycieli. W ramach tego przedsięwzięcia młodzi, pomysłowi gdynianie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, będą też mieli możliwość realizacji projektu inicjatywy przedsiębiorczej, a nawet stworzenia filmu. Termin przesyłania zgłoszeń mija 22 stycznia. Bieżąca edycja przeprowadzona zostanie w dwóch kategoriach: Junior Biznes (dla uczniów gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych) oraz Junior Biznes GIM (skierowany do uczniów dawnych szkół gimnazjalnych tj. 7. klas szkół podstawowych oraz 2. i 3. klas gimnazjalnych).
Celem konkursu jest motywowanie młodzieży do działania na rzecz społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, pobudzanie kreatywności i innowacyjności oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych w praktyce.
W ramach kategorii „Junior Biznes”, uczestnicy stworzą, przedstawią i zrealizują projekt inicjatywy przedsiębiorczej, jednorazowej lub stałej, możliwej do zrealizowania w lokalnej społeczności/przestrzeni rozumianej jako szkoła, dzielnica, miasto etc. Nagrodą w tej kategorii są środki finansowe na realizację tego pomysłu oraz prestiżowe badania predyspozycji zawodowych uczestników metodą Thomas International.
W ramach kategorii „Junior Biznes GIM” uczestnicy stworzą film na temat: „Co znaczy być przedsiębiorczym?”. Nagrodą w tej kategorii są karnety wstępu do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni dla każdego z trzech wybranych zwycięskich zespołów oraz prezentacja nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.
W konkursie wezmą również udział uczestnicy Projektu Junior Biznes Lekcje Przedsiębiorczości, dla których stworzono dwie oddzielne kategorie i którzy podlegać będą osobnej ocenie.
We wszystkich kategoriach oceniana będzie m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz spójność koncepcji.
Uczestnicy będą mieli okazję przygotować się do realizacji swoich projektów i wziąć udział (w zależności od kategorii konkursu) w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych i podstaw tworzenia form wizualnych.
Aby wziąć udział w projekcie, należy przesłać swoje zgłoszenie do 22 stycznia na adres gcwp@gdynia.pl lub drogą korespondencyjną (decyduje data wpływu). Można też złożyć osobiście w siedzibie Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (81-364 Gdynia, ul. 10 Lutego 24).
Projekt Junior Biznes organizowany jest przez Gdyńskie CEntrum Wspierania Przedsiębiorczości z inicjatywy Wojciecha Szczurka, Prezydenta Miasta Gdyni. A realizowany we współpracy m.in. z Fundacją Gospodarczą w Gdyni oraz Gdyńską Szkołą Filmową. 
 
Więcej informacji, regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie rodzica na stronie internetowej: www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!