Gdynia licytuje dla WOŚP

Kolacja z Robertem Biedroniem i Magdą Gessler, globus Polski z podpisem Roberta Górskiego, korki z autografem Roberta Lewandowskiego, kalendarz z podpisem Kuby Błaszczykowskiego, serwis kawowy z „Daru Młodzieży”, voucher na lot szybowcem, czy lot akrobacyjny z zespołem Sydney Charles Display Team podczas Gdynia Aerobaltic 2018. To tylko niektóre z cennych fantów do wylicytowania w Gdyni w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcje będą prowadzone w gdyńskich sztabach lub w internecie poprzez portal Allegro.  
Już w niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem będzie ona zbierać środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Orkiestrowe granie nie ominie Gdyni. Poza atrakcjami w mieście, nieodłącznym elementem wielkiego grania są licytacje. Będzie o co walczyć. Aukcje odbędą się zarówno stacjonarnie – w poszczególnych sztabach, jak i internetowo poprzez portal Allegro.
 
Jedną z licytacji poprowadzi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26). Start o godz. 18.00. Tam do zdobycia będą m.in.: łopata, którą zainaugurowano budowę mieszkań w Gdyni w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus – pierwsze takie osiedle powstanie w Kaczych Bukach, obraz Michała Hermana, torty "orkiestrowe" z cukierni UMAM, vouchery na lot szybowcem i lot samolotem, lot paralotnią, lot akrobacyjny z zespołem Sydney Charles Display Team podczas Gdynia Aerobaltic 2018, gadżety od Akademii Morskiej – marynistyczne lampy wykonane przez studentów i pracowników Wydziału Mechanicznego oraz kalendarze i jedwabne apaszki Akademii, bursztynowa biżuteria firmy S&A, rejs szybką łodzią hybrydową typu RIB, vouchery na szkolenie off-road, wyprawa quadami, kolacja w najlepszych gdyńskich restauracjach, szkolenia samochodowe, rejs promem Stena Line, karnety na najważniejsze wydarzenia kulturalne Gdyni - Opener, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Ladies Jazz Festival, Globaltica, zaproszenia na koncert Dire Straits w Gdynia Arena, voucher na kolację w hotelu Mercure oraz voucher do centrum Activ Fitness.
 
Aukcyjnych emocji nie zabraknie też w sztabie In gremio, którego siedzibą będzie Centrum Riviera. Tam, na scenie głównej, od godz. 12.05 do godz. 19.45, w przerwach pomiędzy koncertami odbywać się będą licytacje ciekawych fantów. Główną atrakcją będą globusy Polski z podpisem Roberta Górskiego, czyli tytułowego prezesa z serialu internetowego „Ucho prezesa”. Jest ich kilka i będą licytowane w różnych godzinach tak, żeby każdy zainteresowany miał szansę je zdobyć. Poza tym będzie też można powalczyć m.in. o: biżuterię, różnego rodzaju vouchery, zabawki, weekend w Jastrzębiej Górze, możliwość wypożyczenia na tydzień campera w sezonie letnim, zajęcia z trenerem personalnym, kolacje, dzieła sztuki, czy pamiątki sportowe.
 
Sztab Gdynia dla Orkiestry w YMCA (ul. Żeromskiego 26) ruszył już z aukcjami. Prowadzone są w internecie pod adresem aukcje.wosp.org.pl na koncie  GdyniadlaWOSP. Na liście rzeczy do wylicytowania są prawdziwe hity, m.in.: kolacja z Robertem Biedroniem i Magdą Gessler – przyrządzą ją osobiście, a zwycięzca tej aukcji zje ją razem z nimi; bursztynowy naszyjnik Barbary Nowackiej – dostała go od swojej matki Izabeli Jarugi-Nowackiej, kolacja z Januszem Palikotem – przygotuje ją sam, a zwycięzca zje ją razem z nim, w jego domu; kalendarz z podpisem Kuby Błaszczykowskiego, jednodniowy rejs dla 7 osób jachtem „Copernicus”, książki „Pokolenie Ikea” z dedykacją od autora, a także gadżety od Akademii Morskiej w Gdyni – serwis kawowy z „Daru Młodzieży”, sakwy rowerowe, czy bluzy Akademii Morskiej.
Ciekawie zapowiada się też program w Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront. Tam będą do wylicytowania: korki z autografem Roberta Lewandowskiego, złote serca, zaproszenia do hoteli i restauracji, rejsy Stena Line, piłka z autografem Zbigniewa Bońka, gadżety Wielkiej Orkiestry oraz niespodzianki od firm : Philipiak i Wittchen.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku