„Wyjdź w Świat” z doświadczonymi podróżnikami

Przygody, dalekie i egzotyczne wycieczki, ciekawe widoki i niezwykłe relacje, a to wszystko na wyciągnięcie ręki. Podróżnicy  eksplorują różne zakątki świata – te bliższe i dalsze. O swoich wyprawach i o tym, że każdy może się wybrać w podróż pełną wrażeń, opowiadają podczas Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”. W piątek odbędzie się pierwsze, w ramach tego cyklu, spotkanie w tym roku. Do końca czerwca zaplanowano ich w sumie sześć.  
Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat” to okazja do posłuchania opowieści o niezwykłych wyprawach i do rozmowy z podróżnikami. Mogą być również bodźcem do samodzielnych wycieczek – tych małych i tych trochę większych. Prowadzący spotkania chętnie dzielą się swoją wiedzą i udzielają pomocnych rad.
 
– Podróżnicy opowiadają o swoich wyprawach i dzielą się swoimi doświadczeniami. To szansa na bezpośredni kontakt z nimi. Często podpowiadają, jak zorganizować wyjazd, na co zwrócić uwagę, czy jak podróżować z dziećmi – mówi Agnieszka Krasińska z Referatu Promocji i PR Urzędu Miasta w Gdyni.
 
W piątek, 12 stycznia o godz. 18.00, w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych. Poprowadzi je Monika Witkowska – podróżniczka, żeglarka, autorka książek i zdobywczyni Korony Ziemi. Opowie ona o znanych trasach trekkingowych - m.in. do bazy pod Everestem w nepalskich Himalajach, czy przez lodowiec Baltoro w Karakorum do bazy pod K2. Uczestnicy warsztatów będą też mogli się dowiedzieć: co trzeba brać pod uwagę przy organizacji trekkingu, aby wyprawa była udana i bezpieczna, jak zminimalizować koszty wyprawy, czy jak przygotować się kondycyjnie i zdrowotnie - w kontekście dużych wysokości. Podróżniczka powie też o odpowiednim ubiorze, sprzęcie oraz prowiancie, a na koniec o tym, jak się optymalnie pakować.
 
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Mogą przyjść zarówno doświadczeni turyści, jak i ci, którzy pierwszy górki wyjazd mają dopiero przed sobą. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek prelegentki.
Na tym jednak nie koniec. Zaplanowane są już kolejne Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze na ten rok.
– Do końca czerwca odbędzie się jeszcze 6 spotkań. Wśród gości znajdą się między innymi wybitni polscy reporterzy oraz wielu innych bardziej i mniej znanych podróżników – mówi Marcin Stencel z Hufca ZHP Gdynia, koordynator spotkań. 
Gośćmi kolejnych warsztatów będą: Bartek Sabela (23 lutego), Andrzej Meller (6 kwietnia), czy Dominik Szmajda (20 kwietnia).

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!