Gdyńskie poruszenie dla każdego

Już tradycyjnie początek nowego roku to okres, w którym siłownie i kluby fitness przeżywają prawdziwe oblężenie. Wszyscy chcą zacząć aktywnie, odbudować formę po świętach i zgubić zbędne kilogramy. Takie możliwości daje też Gdyńskie Centrum Sportu, które od dawna prowadzi regularne zajęcia w ramach akcji „Gdyńskie Poruszenie”. Chętni mogą skorzystać pod okiem instruktora na przykład z pilatesu, fitnessu czy jogi. Wszystie zajęcia są darmowe. - Prosimy o jakiś delikatniejszy zestaw ćwiczeń po świętach - mówili uczestnicy środowego pilatesu dla seniorów w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu. Sala, na której odbywały się cotygodniowe zajęcia z instruktorem wypełniła się niemal po brzegi. Średnia wieku uczestników na pierwszy rzut oka mogła wynosić około 60. roku życia, udział wzięło także kilku panów. Gdynianie zdecydowali się zadbać o noworoczny powrót do formy korzystając z darmowych opcji, które GCS udostępnia już od kilku lat.
- Według najczęściej przytaczanych badań właśnie poprawa formy fizycznej znajduje się na szczycie noworocznych postanowień. W Gdyni nieustannie staramy się wspierać mieszkańców w spełnieniu i realizacji ich założeń – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

„Gdyńskie poruszenie” to dobra alternatywa dla przepełnionych po świątecznym okresie siłowni i klubów fitness. Bez kupowania karnetów, bez umawiania się na treningi – wystarczy przyjść na wyznaczony termin, co tydzień taki sam. W ramach programu bez przerwy, siedem dni w tygodniu na chętnych czeka cały pakiet różnych bezpłatnych zajęć. Łącznie to 14 opcji, od wspomnianego pilatesu, który polega na rozciąganiu wszystkich partii mięśni, poprzez fitness i zumbę, aż po nordic walking oraz indoor cycling. Znalazły się także bardziej rodzinne propozycje – aktywność dla kobiet w ciąży czy zajęcia pod tytułem „Mama, Tata i ja”. W dni robocze większość spotkań rozpoczyna się popołudniami, żeby ułatwić dostęp także pracującym mieszkańcom.
-Różnorodność zajęć sprawia, że każdy niezależnie od wieku czy formy znajdzie w tym projekcie coś dla siebie. Kluczem doboru aktywności było to, aby każdy mógł sprawdzić, jaki rodzaj wysiłku fizycznego odpowiada mu najbardziej. Właśnie dlatego na treningach spotkać można wielu stałych bywalców, a zajęcia cieszą się zainteresowaniem niezależnie od pory roku – dodaje Marek Łucyk.

Oto aktualny, cotygodniowy plan zajęć w ramach „Gdyńskiego Poruszenia”:
PONIEDZIAŁKI

11:30 – Fitness dla Seniora
18:00 i 19:00 – Pilates

WTORKI

15:00 - Joga dla Seniora
17:30 – Zajęcia dla kobiet w ciąży
18:00 – Joga

ŚRODY

10:00 - Pilates dla Seniora
16:30 – Indoor Cycling (obowiązują zapisy)
17:45 – Zumba
19:00 – Nordic Walking

CZWARTKI

10:00 – Mama, Tata i Ja

PIĄTKI

19:00 – Indoor Cycling (obowiązują zapisy)

SOBOTY

9:30 – Zumba dla dzieci
10:30 – Zumba dla seniora

NIEDZIELE

13:00 – Zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo
17:00 – Dziecko i jego świat (do 15. roku życia, obowiązują zapisy)

Wszystko odbywa się w Hali Lekkoatletycznej przy ulicy Olimpijskiej, tuż obok Stadionu Miejskiego. - Wystarczy wygodnie się ubrać i wyjść z domu – czytamy na poświęconej akcji stronie Gdyńskiego Centrum Sportu. To właśnie tam można znaleźć najbardziej aktualne informacje i przyjrzeć się ewentualnym zmianom w harmonogramie. Bezpłatna akcja „Gdyńskie Poruszenie” działa przez cały rok. Darmowe pakiety endorfin, spalonych kalorii i dobrego samopoczucia czekają na każdego w GCS.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!