Wejdź w nowy rok w stylu eko

Zaczynamy wielkie odliczanie do sylwestrowej zabawy! Już w niedzielę na skwerze Kościuszki o godzinie 21.00 rozpocznie się żegnanie starego roku. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Łąki Łan, XXANAXX, MaJLo oraz Novika&Lex. Całość wydarzenia utrzymana będzie w stylu eko, na miejscu imprezy już pojawiły się jego pierwsze zwiastuny-eko ryby. Sylwester po gdyńsku inspirowany jest morzem i ekologią. Będzie to można zobaczyć już w samym wyglądzie scenografii. Zostanie  zbudowana z paneli ledowych i ma nawiązywać do jednego z symboli miasta-żaglowca „Dar Pomorza”.
Eko ryby
Jedną z części eko-scenografii jest ekologiczno-edukacyjna instalacja składająca się z trzech ryb-pojemników na odpady segregowane. Nawiązuje ona do pomnika rybek z bulwaru Nadmorskiego. A wszystko po to, żeby połączyć zabawę z edukacją i poszerzyć świadomość mieszkańców Gdyni. Po zakończeniu Sylwestra, posegregowane w ten sposób odpady trafią do Ekodoliny, która objęła patronatem merytorycznym akcję. Instalacja zostanie już na stałe, żeby zachęcić gdynian do ekologicznego stylu życia.
Ogrzewana EkoStrefa Spotkań
Na uczesnitków sylwestrowej zabawy będzie czekać aleja gastronomiczna, czyli EkoStrefa Spotkań, gdzie będzie można rozgrzać się gorącą czekoladą, posilić drobnymi eko - przekąskami i odpocząć od koncertowego zgiełku. Będzie też coś dla miłośników wysokich temperatur. Strefa ciepła „Żar tropików” przypomni nam atmosferę lata. Znajdą się tam grzyby grzewcze i zabawne recyclingowe siedziska.
Energetyczna muzyka
Sylwestrowa zabawa w Gdyni rozpocznie się o godzinie 21.00.
20:00 - otwarcie bramek i EkoStrefy Spotkań
21:00 - powitanie przez Kamila Wicika
21:00 - koncert MaJLo
21:40 - koncert xxanaxx
23:00 - koncert Łąki Łan
00:00 - powitanie nowego roku i pokaz sztucznych ogni
00:15 - taneczne wejście w nowy rok z NOVIKA & Mr. Lex
01:00 - zakończenie imprezy

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku