Tradycyjna gdyńska wigilia

Jak co roku w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 15.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów odbędzie się świąteczna wieczerza dla osób samotnych i potrzebujących. Nie zabraknie tradycyjnych potraw, kolędowania i symbolicznego łamania się opłatkiem. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Wśród tradycyjnych potraw nie zabraknie: barszczu z pasztecikiem, ryby po grecku, kotletów rybnych, kapusty z grzybami i słodkich wypieków. Nie zapomniano również o podarunkach. Wcześniej przygotowano paczki, które zostaną rozdane po wieczerzy. A najmłodsi goście Wigilii zostaną obdarowani maskotkami, zebranymi podczas akcji Podziel się pluszakiem.
Wigilia nie mogłaby się odbyć bez udziału wolontariuszy. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, będą to: harcerze ZHR, Fundacja Zmian Społecznych, Centrum Aktywności Seniora, Caritas, radni i wszyscy zainteresowani, którzy przybędą tego dnia z pomocą.
Organizatorzy zapewniają, że każda potrzebująca osoba będzie mogła dołączyć do wieczerzy. Miejsc przy stole jest blisko tysiąc.
Wigilia Bożego Narodzenia dla samotnych i potrzebujących
24 grudnia, godz. 15.00
Dolny kościół oo. Franciszkanów
ul. Ujejskiego 40

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku