Pomoc dla pogorzelców

Sześć tysięcy złotych zasiłku otrzymały od samorządu rodziny poszkodowane w pożarze przy ul. Miłej 1A. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni jest od piątku w kontakcie z rodzinami.   Pożar dachu budynku mieszkalnego przy ul. Miłej wybuchł w piątek rano (15 grudnia 2017 r.). Strażacy ewakuowali 20 osób. Ogień zajął dach, przestrzeń międzystropową. Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.
Tuż po zakończeniu akcji gaśniczej, pracownicy gdyńskiego MOPS skontaktowali się z dwoma najbardziej poszkodowanymi rodzinami. Już tego dnia, wypłacono im zasiłki celowe specjalne z tytułu zdarzenia losowego w wysokości sześciu tysięcy złotych. "Z informacji od samych poszkodowanych wynika, ze mieszkania były ubezpieczone i w tym tygodniu miał się zacząć proces związany z wypłatą odszkodowania. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z obiema rodzinami. Zapronowano im wsparcie psychologiczne, z którego jedna osoba chce skorzystać" – mówi
Rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni Cezary Horewicz.   
Do pomocy włączyli się także mieszkańcy Gdyni. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pod hasłem Szlachetna paczka na święta dla POSZKODOWANYCH w pożarze 15 grudnia.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku