Styczeń w Muzeum Miasta Gdyni pełen atrakcji

Z Nowym Rokiem, nowym krokiem. W myśl tej zasady Muzeum Miasta Gdyni już od stycznia zaskoczy wszystkich odwiedzających nowymi, nietuzinkowymi pomysłami, a także zapewni solidną dawkę historii. Edukacyjna zabawa dla całej rodziny gwarantowana! Oprócz dobrze znanych i popularnych wykładów dotyczących historii miasta i regionu, czytania dla dzieci, warsztatów dla seniorów i zajęć sensorycznych dla niemowląt, w styczniu rozpocznie się także seria spotkań z podróżnikami pod nazwą „Kilometry”. Natomiast cykl warsztatów „Pokład” i „Maszynownia” to świetny pomysł na ciekawe i rozwijające spędzenie czasu dla całych rodzin.
Seria warsztatów rodzinnych „Pokład” skierowana jest do dzieci od 2 do 5 lat. Spotkania odbywać się będą zawsze w pierwszą sobotę miesiąca. Na pokładzie statku dużo się dzieje. Kadeci poznają pracę w rejsie. Trzeba sklarować linę, wejść na maszt i zobaczyć, co tam widać na horyzoncie, naprawiać drobne usterki, czy wreszcie przejść chrzest po przekroczeniu równika. Mnóstwo wrażeń i dużo ruchu. Odbywające się w Muzeum Miasta Gdyni warsztaty skierowane są do najmłodszych uczestników, którzy z czasem będą gotowi do pracy pod pokładem, w maszynowni!

Ale to nie jedyne atrakcje czekające na zwiedzających. W styczniu odbędą się także kuratorskie oprowadzania po wystawach „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego”, „Luter w Gdyni?” i „Gdynia – dzieło otwarte”. Tradycyjnie przygotowana została również seria oprowadzań dla osób z niepełnosprawnością słuchu i wzroku.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku