Betlejemska podróż przez najpiękniejsze kolędy

14 stycznia w Gdyni będzie można wysłuchać niezwykłego koncertu „Betlejem”. Najpiękniejsze kolędy z całego świata zagrają: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mate.o, Mietek Szcześniak, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnytska wraz z orkiestrą Aukso! Będzie to niezapomniane wydarzenie muzyczne i duchowe. Dochód ze sprzedaży biletów wspiera akcję „Głodnych nakarmić”. Podróż do źródeł
Betlejem w Polsce, to podróż, w jaką można wybrać się tylko raz w roku. Prowadzi przez najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Ekscytująca wyprawa w rejony po części znane, ale w dużej mierze także nowe, gdzie z polskimi ścieżkami skrzyżują się szlaki, m.in., hebrajskiej pieśni szabatowej, współczesnej kolędy amerykańskiej, czeskiej i węgierskiej czy też starogreckiej pieśni z Kapadocji.

- To coś więcej niż tylko zwykły koncert do wysłuchania i obejrzenia. To koncert do przeżycia. Taki rodzaj przeciwwagi dla komercjalizacji świąt. „Betlejem w Polsce” wraca do naszych kulturowych korzeni i odbudowuje polską tradycję kolędowania – mówi Katarzyna Leszczyńska z Fundacji „Światło-Życie”.

Kupując bilet-pomagasz
Trasie koncertowej Betlejem w Polsce 2017/2018 będą towarzyszyć dwie akcje społeczne. Pierwsza to „Głodnych nakarmić”. Jej celem jest zebranie środków finansowych na pomoc dla osób niedożywionych. Podczas trasy 2016/2017 organizatorzy zgromadzili na ten cel 315 tysięcy zł. Druga akcja społeczna to „Ambasador Miłosierdzia”. Służy ona zaangażowaniu jak największej liczby osób do udzielania bezpośredniej pomocy potrzebującym. Każdy, kto dostarczy we wskazane miejsca artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących, otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia.
Multimedialne widowisko
Gwiazdom towarzyszyć będzie AUKSO - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół wybitnych instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję. W 12 koncertach weźmie udział łącznie ok. 90 tysięcy osób. Koncert będzie się składać z 4 części: najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata w wykonaniu gwiazd, składanie życzeń oraz łamanie się opłatkiem (uczestnicy koncertu otrzymają go wraz z programem przy wejściu na koncert), wspólne śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych, finał.

Bilety dostępne m.in. na stronie wydarzenia:
http://www.betlejemwpolsce.pl/

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku