Betlejemskie Światełko Pokoju już płonie w gdyńskim ratuszu

Pochodzi z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego, do Gdyni przyjechało z Zakopanego i właśnie trafiło do urzędników. Harcerka ZHP Gdynia odwiedziła dziś gdyński ratusz i przekazała prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi Betlejemskie Światełko Pokoju.  
Trwa wielka światowa sztafeta Betlejemskiego Światełka Pokoju. Rozpoczęła się ona w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie tam płonie ogień, który potem przekazują sobie skauci z wielu krajów świata. Przekracza on granice państw i województw. Podawany jest z miasta do miasta. Światełko, które trafiło do Gdyni przebyło długą drogę. Z Betlejem samolotem przyleciało do Austrii, stamtąd przekazano je do Zakopanego. Natomiast z zimowej stolicy Polski trafiło wczoraj, 17 grudnia, do Gdyni.
 
Teraz światełko jest podawane dalej. Tradycyjnie trafia do miejskich instytucji i innych miast. Światełko jest przekazywane jako znak i symbol pokoju, spokoju i bezpieczeństwa oraz narodzin Pana Jezusa. Przynoszą je harcerze z ZHP Gdynia. Dziś odwiedzili oni gdyński ratusz. Harcerka przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi.
 
– Dziękuję za tę piękną tradycję i za jej kontynuowanie. Światełko będzie u nas płonąć – powiedział prezydent Wojciech Szczurek podczas spotkania z harcerką.
 
Z Gdyni Betlejemskie Światełko Pokoju popłynie dalej na pokładzie „Zawiszy Czarnego”. Trafi ono do łotewskiej Liepaji i litewskiej Kłajpedy.
 
Jeśli ktoś pragnie, żeby Betlejemskie Światełko Pokoju płonęło i w jego domu na święta, może przyjść do siedziby hufca ZHP w Gdyni , ul. Bolesława Prusa 9-11, od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 16.00. Trzeba przynieść własny lampion, żeby odpalić go od światełka.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!