Gdyńscy policjanci w nowych radiowozach

Od wczoraj dzielnicowi z Redłowa i Śródmieścia patrolują miasto nowymi Hyundaiami i20. Radiowozy zostały sfinansowane w ramach sponsoringu samorządowego, na który Gdynia przeznaczyła 48 tys. zł. - W Gdyni jest 42 dzielnicowych, a teren rozległy, dlatego zakup małych samochodów, które zmieszczą się wszędzie, jest bardzo dobrym pomysłem – mówi asp. szt. Jarosław Biały naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Razem z Hyundaiami i20 mamy łącznie 6 aut dla dzielnicowych, po jednym na każdy komisariat – dodaje.

Przekazanie radiowozów odbyło się 14 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Portowej 15. W uroczystości z ramienia samorządu, wziął udział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i Andrzej Bień pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. bezpieczeństwa.
- Miasto Gdynia wsparło Komendę Wojewódzką Policji kwotą 48000 zł. Wsparcie to wypływa z naszej troski o stan bezpieczeństwa mieszkańców i jednocześnie jest wyrazem uznania dla pracy gdyńskich Policjantów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w ograniczaniu zagrożeń w Gdyni i wykrywaniu sprawców przestępstw. Wspomaganie finansowe służb traktujemy od wielu lat jako ważny element polityki miasta w obszarze bezpieczeństwa publicznego – mówi Andrzej Bień

Nie jest to pierwszy zakup sfinansowany w ramach dotacji z samorządu. W latach ubiegłych gdyńscy policjanci otrzymali w ten sposób cztery Ople Corsy.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku