Świętujemy 84. urodziny Dworca Morskiego!

8 grudnia 1933 roku Gdynia stała się centralnym punktem na mapie ruchu pasażerskiego całej Polski. To właśnie wtedy przy budynku Dworca Morskiego cumować zaczęły legendarne transatlantyki, a Polacy wyruszali stąd w daleki świat, często na całe życie. 84 lata później świętujemy urodziny tego niezwykłego, pełnego fascynujących i często wzruszających historii miejsca. Mimo, że budynek Dworca Morskiego obchodzi w tym roku swoje 84. urodziny to dzięki generalnemu remontowi i otwarciu w jego wnętrzach Muzeum Emigracji, odzyskał dawny blask i witalność.
 
Jak co roku, z tej okazji na wszystkich odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Wielkie świętowanie rozpocznie się 8 grudnia od godziny 19.00.
 
Urodzinową oprawę wizualną dla Dworca Morskiego przygotuje w tym roku trójmiejski grafik i należący do światowej czołówki artysta streetartowy Mariusz Waras. Stworzy on wielkoskalową wizualizację artystyczną nawiązującą do historii i tradycji 84-letniego Dworca Morskiego. Oryginalne i nieoczywiste animacje wypełnią wnętrza budynku i sprawią, że na oczach gości ożyje historia polskiej emigracji, a w przestrzeń dworca wpłynie ogromny okręt.
Nie zabraknie również muzyki. Zadowoleni będą zwłaszcza wielbiciele klasycznych jazzowych brzmień wzbogaconych o inspiracje płynące z niemal wszystkich gatunków muzyki. Na scenie w Muzeum Emigracji zaśpiewa jazzowo-soulowa artystka młodego pokolenia, Monika Borzym, która zaprezentuje jazzowe aranżacje utworów z repertuaru Joni Mitchel, ze swojej najnowszej płyty „Back to the garden”.

Bilety na koncert Moniki Borzym – 10zł.
Więcej informacji na stronie: http://www.polska1.pl/
 

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!