Wielki powrót pokazów lotniczych Gdynia AEROBALTIC 2018!

Trzy dni efektownych pokazów lotniczych, wystawa statyczna na lotnisku w Kosakowie oraz dwa razy więcej samolotów, w tym również maszyn bojowych - to tylko część atrakcji, które wzbogacą przyszłoroczną edycję Gdynia AEROBALTIC 2018 powered by LOTOS-Air BP. W środę 6 grudnia podczas specjalnej konferencji prasowej zapowiedziano wielki powrót pokazów lotniczych do Gdyni już w sierpniu 2018 roku! Już za nieco ponad osiem miesięcy odbędzie się druga edycja najbardziej wyczekiwanej lotniczej imprezy na północy Polski Gdynia AEROBALTIC 2018 powered by LOTOS-Air BP. W dniach od 17 do 19 sierpnia 2018 roku niebo nad Gdynią ponownie opanują najlepsi piloci akrobacyjni. Organizatorzy, zachęceni sukcesem pokazów lotniczych, które odbyły się w sierpniu 2017 roku, zapowiadają rozszerzenie formuły imprezy.
O powodzeniu pierwszej edycji świadczą nie tylko frekwencja oraz entuzjastyczne oceny uczestników, ale również fakt, że w tym czasie w trójmiejskich hotelach zajętych było ponad 99 procent dostępnych miejsc. W opinii widzów szczególnie zachwycające były pokazy nocne z wykorzystaniem świateł i efektów pirotechnicznych.
– Specyfika Gdyni sprawiła, że możliwa była organizacja takiego programu pokazów, który trudno byłoby zrealizować gdzie indziej. Rozległy akwen wodny, plaża z bogatą infrastrukturą, a do tego bezpieczne i w pełni dyspozycyjne lotnisko przekonały nas do wybrania tego właśnie miasta na gospodarza naszego wydarzenia. Niewiele jest miejsc nie tylko w Europie, ale i na świecie, tak dobrze nadających się do organizacji tego typu pokazów lotniczych – mówi organizator Sebastian Golus z firmy Aeropact.
Tym samym Gdynia stała się ważnym punktem na europejskiej mapie festiwali lotniczych. Specyfika pokazów powoduje, że Gdynia AEROBALTIC nie konkuruje z innymi imprezami tego typu w Polsce, ale je uzupełnia, stanowiąc prawdziwą atrakcję dla fanów lotnictwa oraz tysięcy turystów odwiedzających miasto. Wpisuje się to w generalną strategię miasta, chcącego w pełni wykorzystać swoje unikatowe warunki.
– Pokazy lotnicze to element bogatej oferty wakacyjnej, skierowanej do mieszkańców i gości. Gdynia ma fenomenalne warunki: jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce i fantastyczny bulwar. Nie ustajemy w wysiłkach, by te walory jak najpełniej wykorzystać – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.
- To właśnie unikalność miejsca oraz gorące przyjęcie ze strony publiczności spowodowały, że przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w nowej, rozszerzonej formule. Najważniejsze będzie wydłużenie czasu trwania imprezy do trzech dni. – Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować widzom dwukrotnie więcej statków powietrznych oraz przygotować dla nich dodatkowe atrakcje, których nie było podczas tegorocznej edycji – zapowiada Hubert Topoliński z Aeropact.
Odpowiedzią na oczekiwania publiczności będzie między innymi wystawa statyczna na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Tam będzie można nie tylko obejrzeć moment startu i lądowania załóg, ale także obejrzeć samoloty z bliska oraz porozmawiać z pilotami. Organizatorzy pracują również nad dodatkowymi atrakcjami na miejscu. Wyróżnikiem gdyńskich pokazów są efekty świetlne podczas nocnych przelotów nad wodami Zatoki Gdańskiej, jednak jednym z bardziej oczekiwanych przy podobnych pokazach momentów są demonstracje możliwości maszyn bojowych. Dlatego podczas najbliższej edycji organizatorzy przygotują również prezentację samolotów militarnych. Jednak typy samolotów oraz nazwy grup zachowują jako niespodziankę.
– Możemy już dziś zapewnić, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej efektowna i zapierająca dech w piersiach niż tegoroczna impreza. Dokładamy wszelkich starań, by program wydarzenia spełnił oczekiwania naszych gości i głęboko wierzymy, że widzowie docenią nasze starania. Mimo że do wakacji jeszcze sporo czasu, już dziś serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zarezerwowania w kalendarzu daty 17-19 sierpnia 2018 roku – mówią organizatorzy.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!