Dołącz do urzędowych krwiodawców

Przyjść do Urzędu Miasta i oddać krew? W Gdyni, dzięki ambulansowym poborom krwi, to możliwe. Najbliższa okazja już w czwartek 7 grudnia. Urzędowy klub krwiodawców podsumował wczoraj kolejny rok działalności i nagrodził najaktywniejszych.  Czerwony ambulans pod Urzędem Miasta Gdyni to znajomy widok już od 7 lat. Tyle działa Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miasta Gdyni. Ambulansowe pobory organizowane są z myślą o urzędnikach, ale krew może oddać każdy, kto oczywiście jest zdrowy. Najbliższa okazja już 7 grudnia, kolejna tydzień później. Ambulans będzie działał w godzinach 9.00 -13.00. Parkuje przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. 
Urzędowy Klub ma obecnie 119 członków i jest jednym z najaktywniejszych w Trójmieście. Podczas piątkowej uroczystości zostały wręczone odznaczenia "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi". Otrzymali je: 
Marek Hebe, Piotr Józefów, Michał Karczysz, Marcin Napierała, Małgorzata Noren, Ryszard Pęczkowski, Jan Senczuk, Krzysztof Szmitch, Bronisław Wilke, Krzysztof Wnukowski, Marcin Zalewski, Ryszard Ziegert. Wręczono także puchary najaktywniejszym krwiodawcom roku 2016. "Gdy byliście mali dzieliliście się z rówieśnikami zabawkami, słodyczami. Dorośliście i potraficie dzielić się, tym co najcenniejsze - darem życia, czyli krwią. Bardzo Wam za to dziękuję i życzę zdrowia" - mówiła Iwona Kondracka, która od 7 lat jest prezesem Klubu. Sama do tej pory oddała 38 litrów krwi. Zachęcając do regularnego oddawania krwi, Iwona Kondracka poinformowała, że w 2018 roku zaplanowanych jest 27 ambulansowych poborów. Odbędą się one: 
11, 25 stycznia
8, 23 lutego
8, 23 marca
5, 26 kwietnia
10, 24 maja
14, 28 czerwca
5, 12, 26 lipca
9, 16, 23 sierpnia
6, 13, 20 września
4, 18 października
8, 29 listopada
6, 13 grudnia
Warto te daty odnotować w kalendarzu i dołączyć do krwiodawców. 
Zobacz także: Kto może zostać krwiodawcą i jak się do tego przygotować

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi