Świąteczny Kiermasz Rękodzieła - źródło pomysłów na prezenty

Ciepłe wełniane czapki, ozdoby świąteczne, przytulanki czy unikatowa biżuteria. To i wiele innych cudeniek znajdziecie podczas Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła, który już od 1 grudnia zaprasza do odwiedzin. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu można wziąć we wszystkie przedświąteczne piątki i soboty grudnia, a także w niedzielę handlową. To idealna okazja do kupienia oryginalnych prezentów od trójmiejskich producentów rękodzieła i udziału w ciekawych warsztatach. Świąteczny Kiermasz Rękodzieła odbywa się w podziemiach Hali Łukowej Miejskich Hal Targowych. Do zaprezentowania swoich wyrobów zaproszeni zostali lokalni twórcy rękodzieła artystycznego. Jest to więc doskonała okazja do zakupu ozdób świątecznych, unikatowych prezentów zrobionych z bawełny, gliny, ceramiki czy filcu i przeróżnych włóczek.
Ale to nie wszystko! Kiermaszowi towarzyszą również warsztaty, w czasie których wspólnie z twórcami można wykonać przeróżne, kreatywne prezenty.
W każdy kiermaszowy weekend w podziemiach Hali Łukowej wystawiać się będzie ponad pięćdziesięciu różnych producentów.
Harmonogram:

Kiermasz odbywa się w każdy przedświateczny piatek, sobotę i niedzielę handlową w godz.10.00 – 16.00.
2 grudnia, godz. 11.00 – warsztaty tworzenia kolorowych bombek.
2 grudnia, godz. 14.00 – warsztaty z unikalnej metody tzw. filcowania na sucho, dzięki której za pomocą specjalnej igły i wełny wyczarować można samodzielnie niepowtarzalną ozdobę.
8 grudnia, godz. 11.00  – warsztaty szydełkowania, na których uczestnicy zrobią świeczniki, które przystroją świąteczny stół.
8, 9 grudnia, godz. 14.00 – Etykiety Świąteczne - warsztaty.
15, 16, 17 grudnia, godz. 11.00 - Kreatywne pakowane prezentów - warsztaty.
Warsztaty odbywać się będą w boksie nr 303, w podziemnej części Hali Łukowej. Obowiązują zapisy.
Podczas kiermaszu można wziąć udział w profesjonalnej świątecznej sesji fotograficznej, a dodatkowo w każdą sobotę w „Loteryjce Kreatywnej” – dobrze już znanej klientom Hal Targowych zabawie, w której do wygrania są między innymi gadżety Miejskich Hal Targowych oraz dzieła gdyńskich firm kreatywnych oraz rękodzielników. Wystarczy zrobić zakupy za min. 50zł, zachować paragon (liczy się także suma kilku paragonów) oraz wypełnić krótką ankietę na stoisku loteryjki przy wejściu do Hali Łukowej. Każdy los wygrywa.
Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi