Brzechwa na deskach Centrum Kultury w Gdyni

Czy pamiętacie bajkę o księżniczce, której prawdziwość sprawdzono za pomocą podłożonego – pod sterty miękkich poduszek i kołder – ziarnka grochu? Dzięki gdyńskiemu Centrum Kultury będzie można ją sobie przypomnieć. Grupa Scena Teatralna 138 przygotowała spektakl "Księżniczka na ziarnku grochu". Będzie można go zobaczyć już od 4 grudnia. "Księżniczka na ziarnku grochu" to klasyka według mistrza Andersena. Tutaj zostanie jednak pokazana w dowcipnej przeróbce Jana Brzechwy. To zabawna, a przy tym nieco ironiczna historia księżniczki Pirlipatki i księcia, który nie potrafi sobie znaleźć żony.
 
- Jest to tekst Brzechwy doskonale znany pokoleniu lat 70-tych i 80-tych. Wówczas została wydana płyta z bajkami dla dzieci i myślę, że moje pokolenie na tej płycie bardzo mocno się wychowało. Tekst jest dowcipny, lekki, jak to wiersze Brzechwy- mówi Tomasz Podsiadły, reżyser spektaklu.

Premiera już w poniedziałek, 4 grudnia, o godzinie 18.00 w Centrum Kultury w Gdyni. Sztuka dedykowana jest dzieciom powyżej 4 lat. W rolę księżniczki Pirlipatki wciela się aktorka Sylwia Drzycimska.
 
- Myślę, że Brzechwa dodaje takiego fajnego indywidualizmu każdej postaci i gdzieś tam każda przemawia w jakiś sposób innym językiem. Samo imię Pirlipatka jest myślę piękne i dużo mówi - przekonuje Sylwia Drzycimska.
 
Aktorzy obecnie przygotowują się do pokazu premierowego, zobacz video z prac nad spektaklem:


"Księżniczka na ziarnku grochu"  na deskach Centrum Kultury w Gdyni wystawiana będzie przez cztery dni:
 
4.12.17, poniedziałek, godz. 18:00 PREMIERA
5.12.17, wtorek, godz. 9:30
5.12.17, wtorek, godz. 12:00
6.12.17, środa, godz. 9:30
6.12.17, środa, godz. 12:00
7.12.17, czwartek, godz. 9:30
7.12.17, czwartek, godz. 12:00
 
 
Obsada:
Król – Małgorzata Choroszewska
Królowa – Anna Górna
Książę – Michał Tylicki
Błazen – Sylwia Ogryzek
Księżniczka Pirlipatka/Księżniczki: Srebrna Chmurka, Marcepanu, Pięciu Sosen, Wędrowniczka, Hulajnóżka – Sylwia Drzycimska
 
 
Miejsce:
 
Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51
Koszt biletu: 20 złotych

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!