Rok z gdyńską kartą Senior Plus

Do teatru, do kina, na zakupy, na kawę czy herbatę, a nawet na mecz piłkarski ekstraklasy. Każdy mieszkaniec Gdyni, który skończył 60 lat, może skorzystać z atrakcyjnej oferty ponad sześćdziesięciu partnerów programu Senior Plus, przygotowanego właśnie z myślą o gdyńskich seniorach. Wystarczy mieć imienną kartę, którą bezpłatnie otrzymać można w gdyńskim Centrum Aktywności Seniora. Program z powodzeniem działa już okrągły rok, a liczba posiadaczy karty seniora przekroczyła 6200. Seniorzy w Gdyni nie mogą się nudzić. Czas wolny ciekawie spędzają w Centrum Aktywności Seniora, na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, czy w dzielnicowych i osiedlowych klubach seniora.
Jedną z propozycji skierowanych do mieszkańców Gdyni w wieku 60+ jest program Senior Plus. Od początku grudnia ubiegłego roku każdy gdynianin po „60” może otrzymać imienną kartę Senior Plus, która umożliwia dostęp do wielu zniżek na różne usługi i wstęp na wydarzenia kulturalne i sportowe, oferowane przez partnerów współpracujących z gdyńskim Centrum Aktywności Seniora.
-  Uruchomienie w grudniu 2016 roku Karty Senior Plus wpisało się w cały katalog działań, które od kilkunastu lat podejmujemy w Gdyni po to, by seniorzy mogli w jak najpełniejszym stopniu korzystać z oferty miasta – podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Dziś, po 12 miesiącach funkcjonowania, mogę śmiało powiedzieć, że wprowadzenie karty było strzałem w dziesiątkę. Ma już ją ponad 6200 osób, zniżki i specjalne atrakcje dla seniorów przygotowało ponad 60 partnerów z Gdyni, ale też Ciechocinka i Milówki. Grono posiadaczy gdyńskiej karty seniora stale się powiększa - o 400 – 500 osób miesięcznie. Będziemy program stale rozwijać zachęcając kolejnych seniorów do odbioru swojej karty, a następnych partnerów do uczestnictwa.
- Pierwszy rok działania gdyńskiego programu Senior Plus to duży odzew firm, instytucji i organizacji miejskich zapraszających seniorów we własne progi – przyznaje Marlena Zygmuntowicz z gdyńskiego CAS, koordynator projektu Karta Senior Plus w Gdyni. - Propozycje, które mogą zainteresować starszych gdynian, przygotowały kina, teatry, muzea, restauracje, gabinety kosmetyczne i medyczne, ubezpieczalnie, centra rozrywki i edukacji, a nawet hotele z dala od Gdyni. Dużym zainteresowaniem, szczególnie panów, cieszy się możliwość otrzymania bezpłatnych wejściówek na wybrane mecze piłkarskiej ekstraklasy.
By otrzymać Kartę Senior Plus, należy mieszkać w Gdyni, mieć 60 lat i… zgłosić się z dowodem osobistym do Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 maja 27 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 – 16, tel. 58 661 55 38). Każdy dokument jest ważny bezterminowo. Pierwsza karta jest wydawana bezpłatnie, za duplikat należy zapłacić 20 zł. Adresy partnerów programu Senior Plus można znaleźć na www.cas.gdynia.pl oraz www.seniorplus.gdynia.pl. Tam też znajduje się gotowy do wypełnienia wniosek, aktualny wykaz oferowanych zniżek oraz regulamin programu.
- Lista partnerów Senior Plus ciągle powiększa się o kolejne miejsca chętnie goszczące gdyńskich seniorów – mówi Marlena Zygmuntowicz. – Łatwo je odnajdziemy. Na drzwiach wejściowych lub przy kasach znajdują się naklejki z logo programu Senior Plus.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi