Wracają do pracy z LIS

Różne doświadczenia, życiorysy, potrzeby i oczekiwania – ale jeden cel. Powrót do pracy. Kilkanaście kobiet, mieszkanek Pomorza, w najbliższych miesiącach weźmie udział w specjalnym projekcie realizowanym przez Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Efektem ma być nie tylko wsparcie w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia, ale także wzmocnienie pewności siebie, poznanie własnego potencjału i talentów. Uczestniczki projektu „Wróć do pracy z LIS” wezmą udział w łącznie pięciu indywidualnych sesjach coachingu, czterech spotkaniach z uczestniczkami poprzednich edycji, a także w 10 szkoleniach grupowych. Będą to m.in. zajęcia dotyczące budowania pewności siebie i zawodowego wizerunku, radzenia sobie ze stresem czy zachowania równowagi między pracą a domem. Każda z uczestniczek będzie również mogła odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące kierunku własnej drogi zawodowej. Pierwszy warsztat odbędzie się już 4 grudnia.
- Pomagamy uczestniczkom odnaleźć się w nowych realiach rynku pracy, a także rozpoznawać własne talenty i umiejętności, które można wykorzystać na nowej drodze zawodowej. Tworzymy przestrzeń, w której mogą budować relację i wzajemnie się wspierać – mówi Magdalena Milewska, koordynatorka projektu.

Tegoroczna edycja „Wróć do pracy z LIS” jest już trzecią odsłoną tego projektu. – Jesteśmy w stałym kontakcie z uczestniczkami poprzednich edycji. Choć nie wszystkie jeszcze pracują, to część podjęła zatrudnienie lub założyła własne firmy – dodała Magdalena Milewska.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi