Przedszkole im. Świętej Rodziny z nową przestrzenią

Jest pięć dodatkowych sal edukacyjnych, jadalnia, szatnia i doposażona kuchnia. Przedszkole im. Świętej Rodziny w Gdyni, przy ul. Armii Krajowej 26, przeszło przebudowę i ma nową bazę dydaktyczną. Poszerzone o dodatkową przestrzeń działa już od 9 października, jednak dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie. Przedszkole im. Świętej Rodziny powstało w 1989 roku i działa w budynkach parafialnych przy ul. Armii Krajowej 26 w Gdyni. Do tej pory dzieliło to miejsce z Katolicką Szkołą Podstawową. Od 4 września br. funkcjonuje ona jednak w nowej siedzibie, przy ul. Tetmajera 65. Dzięki temu przedszkole zyskało nową przestrzeń.
Budynek po Katolickiej Szkole Podstawowej przeszedł remont. Nową część dostosowano do potrzeb przedszkolaków. Wyremontowano dwa piętra. Prace rozpoczęły się w lipcu, a skończyły pod koniec września. Zaprojektowano i wybudowano przejście łączące oba budynki przedszkolne – starą i nową część. Powstało też 5 nowych sal, które zostały wyposażone w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Przedszkole zyskało też 4 nowe łazienki i szatnię. Odpowiednio przystosowano salę gimnastyczną,  wybudowano także nową jadalnię, a kuchnię doposażono w nowoczesny sprzęt i urządzenia, by móc przygotować i podać posiłki dla większej liczby przedszkolaków. Koszt tych prac, wraz z dokumentacją projektową, wyniósł 600 tysięcy złotych.
W starej części budynku, przedszkolaki uczyły się od września. Nowa część działa od 9 października. Uczą się w niej dwie nowoprzyjęte grupy przedszkolaków. W poniedziałek, 27 listopada, odbyło się oficjalne otwarcie nowej części Przedszkola im. Świętej Rodziny w Gdyni. W uroczystości wzięli udział m.in.: Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz Katarzyna Gruszecka-Spychała i Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydenci Gdyni, a także ks. prałat Edmund Skalski, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Gdyni.
- Kiedy na samym początku tej drogi było już wiadomo, że funkcjonująca tu szkoła nie zmieści się w tym budynku i kiedy prowadziliśmy pierwsze rozmowy, wydawało się, że to będzie niełatwe. Jednak udało się wszystko zrobić w bardzo krótkim czasie. Patrząc na te uśmiechnięte twarze najmłodszych, wiedzieliśmy, że musi się udać. Dobra energia i dobre emocje towarzyszyły wszystkim, którzy byli zaangażowani w to działo budowy szkoły i przedszkola – powiedział podczas uroczystości prezydent Wojciech Szczurek.
Teraz w przedszkolu jest łącznie 8 sal dydaktycznych. Uczy się w nich 7 grup przedszkolnych. W sumie to 175 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Nad ich edukacją i bezpieczeństwem czuwa około 20 nauczycieli. Wśród nich jest m.in.: logopeda, czy nauczyciel języka angielskiego i rytmiki.
 
Przedszkole im. Świętej Rodziny to przedszkole publiczne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Jej celem i zadaniem jest nauka życia opartego na fundamencie wiary oraz  wprowadzanie dzieci w świat kultury i wartości chrześcijańskich.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi