Ruch na ul. Podjazd przywrócony po awarii wodociągowej

W poniedziałek, 27 listopada, około godz. 7, doszło do awarii wodociągowej w centrum Gdyni - przy skrzyżowaniu ul. Podjazd i Dworcowej. Spowodowała ona problemy w komunikacji miejskiej i kolejowej. Drogowcy, wraz z policją, udrożnili już w obu kierunkach ul. Podjazd w Gdyni. Ruch w tym miejscu  
Jak informuje PEWIK Gdynia, przy skrzyżowaniu ul. Podjazd i Dworcowej, doszło do awarii sieci wodociągowej. Wyciek wystąpił na głównym wodociągu zaopatrującym w wodę mieszkańców Gdyni Śródmieścia, na szczęście nie doszło do przerw w dostawie wody do mieszkań. To magistrala z 1929 roku i pierwszy raz doszło tam do takiej awarii.
Na skrzyżowaniu ul. Podjazd i Dworcowej trwają prace remontowe, bo jest ono przebudowywane.
- Roboty budowalne związane z rozbudową i przebudową skrzyżowania, w okolicy awarii, są realizowane w oparciu o ostateczną decyzję, o zatwierdzeniu projektu budowalnego i udzieleniu pozwolenia na budowę - powiedział Witold Barański, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
PEWIK nie zna jeszcze jej dokładnej przyczyny. Nie ma jednak problemu z dostawą wody do mieszkańców. Mogą jedynie być problemy z jakością wody, a dokładnie z jej zabarwieniem.
Na czas naprawy zmieniona została organizacja ruchu i kursowanie komunikacji miejskiej. Sytuacja jest już opanowana. Drogowcy, wraz z policją, udrożnili już w obu kierunkach ul. Podjazd w Gdyni. Ruch w tym miejscu odbywa się normalnie. 
W wyniku awarii podmyte zostały tory kolejowe i uszkodzony jest też nasyp. Służby techniczne PLK, około godziny 9.55, przywróciły ruch dla pociągów dalekobieżnych pomiędzy stacjami Gdynia Główna – Gdynia Orłowo oraz na szlaku Gdynia Główna – Gdynia Wielki Kack.
Do normy powoli wraca już ruch pociągów SKM. Od godziny 9.30 przywrócono ruch na szlaku Gdynia Orłowo - Gdynia Główna. A zatem pociągi mogą już jeździć na całej trasie - od Gdańsk-Śródmieście do Wejherowa. Otwarto też już tor 101 na szlaku Gdynia Główna - Gdynia Wielki Kack. Bilety SKM, w środkach komunikacji miejskiej ZKM Gdynia, na odcinku Gdynia Chylonia - Gdynia Orłowo będą honorowane do godziny 11.00. Natomiast bilety SKM, w środkach komunikacji miejskiej ZKM Gdynia, na odcinku Gdynia Główna - Gdynia Wielki Kack (przystanek ZKM "Buraczana") - Gdańsk Osowa będą honorowane do godziny 13.00. Wciąż w pociągach SKM do odwołania są honorowane bilety PKP Intercity oraz Przewozów Regionalnych na odcinku Wejherowo - Gdańsk Główny - Wejherowo.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!