Gdynianin w półfinale "Mam talent"

Niezależnie od tego czy jutro wygra czy nie - on ma talent. 23-letni Łukasz Chwieduk z Gdyni jest Wicemistrzem Polski Freestyle Football 2017. W sobotę o godz. 20.00 w TVN zobaczymy go w półfinałowym odcinku "Mam talent". Trzymamy kciuki, ale możemy też wysyłać smsy. Łukasz ma 23 lata. Mieszka w Gdyni, pochodzi z Kępic. Na codzień studiuje Wychowanie Fizyczne na AWF w Gdańsku, kończy trzeci rok studiów i pisze pracę licencjacką. Freestyle football’em zajmuje się od 11 lat. To sport i sztuka wykonywania trików z użyciem piłki nożnej. Główną cechą tego sportu jest dowolność w wyborze trików i stylu gry, a także łącznie poszczególnych elementów z tańcem i akrobatyką.
Przygoda Łukasza z freestyle football’em zaczęła się od oglądania filmików na YouTube z udziałem polskich graczy.  Wszystkiego nauczył się sam. Swoje sukcesy (2- krotne Mistrzostwo Europy i 2-krotne Mistrzostwo Polski) zawdzięcza wielogodzinnym treningom, w sali lub na boisku. Od sześciu lat razem z Michałem Rycajem tworzą duet Frash, biorą udział w zawodach i robią pokazy eventowe. Działa również w Polskiej Federacji Freestyle Football.
W jutrzejszym półfinałowym odcinku "Mam talent" zobaczymy występy 8 zawodników. O tym czy Łukasz wejdzie do finału zdecydują smsy od widzów. Osoba bądź zespół, który otrzyma najwięcej głosów od widzów automatycznie wchodzi do finału. Drugiego finalistę wybiera jury spośród zawodników, którzy w smsowym głosowaniu zajęli drugie i trzecie miejsce.
O formę Łukasza nie musimy się martwić. Kilka dni temu w Olkuszu zdobył drugie miejsce podczas finału Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017. Aby dojść do finału, Łukasz w ciągu dwóch dni musiał rozegrać 5 pojedynków eliminacyjnych. Podczas półfinałów Łukasz okazał się lepszy od obrońcy tytułu sprzed roku, Szymona Skalskiego. W finale natomiast ‘Luki’ zmierzył się z Danielem Mikołajkiem ze Strzelina, który ostatecznie został Mistrzem Polski.

Numer pod który można wysyłać smsy na Łukasza zostanie podany podczas sobotniego półfinału "Mam talent" oraz w facebookowym wydarzeniu "Głosujemy na Łukasza".

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!