Certyfikat LabelFrancEducation dla gdyńskiej szkoły

23 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu LabelFrancEducation. Jest to świadectwo jakości kształcenia przyznawane przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, na wniosek komisji złożonej z przedstawicieli tego ministerstwa, Ministerstwa Edukacji Narodowej Francji i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Certyfikat potwierdza wysoką jakość nauczania języka francuskiego oraz przedmiotów w języku francuskim. LabelFrancEducation to 209 szkół na świecie, w tym tylko 5 w Polsce. W uroczystości wzięły udział wiceprezydent miasta Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk, naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Przyborowska, przedstawiciele Instytutu Francuskiego, Konsul Honorowy Francji w Trójmieście, przedstawiciele szkół wyższych Trójmiasta oraz zaproszeni goście.
– To jest oczywiście moja praca być dzisiaj tutaj, ale też olbrzymia osobista przyjemność towarzyszyć szkole w chwili tak wielkiego sukcesu. Na całym świecie szkół odznaczonych takim sukcesem jest 209, a w Polsce 5. Proszę sobie wyobrazić jak niewielką kroplą w morzu jest te pięć szkół i tylko jedna taka na północy, która może się takim tytułem poszczycić. Z całego serca doceniamy to wielkie wyróżnienie – mówiła podczas uroczystości wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. 
Gratulacje i podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów składała także Monika Kończyk, Pomorska Kurator Oświaty.
– Język francuski jest w moim sercu, ponieważ mój syn uczy się w klasie dwujęzycznej języka francuskiego, więc jakże nie kochać tego języka. Gratuluję dyrekcji i środowisku szkolnemu za stworzenie uczniom idealnych warunków do tego, aby mogli rozwijać swoje talenty – mówiła Monika Kończyk.
Uroczystości towarzyszyło również rozstrzygniecie III Ogólnopolskiego Frankofońskiego Konkursu Fotograficznego Bleu Blanc Rouge 2017. W otwarciu wystawynagrodzonych prac wzięła udział Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.
Klasy dwujęzyczne z językiem francuskim powstały w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdyni w 1998 roku, na mocy porozumienia Urzędu Miasta Gdyni oraz Ambasady Francji w Polsce. Gdyńska Dwójka jest jedyną szkołą na Pomorzu, oferującą taki system nauczania w języku francuskim.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!