Światowe marki na lotnisku

Eleganckie restauracje, kawiarnie i lodziarnie, sklepy z prasą, książkami, pamiątkami lokalnymi oraz artykułami podróżnym, a także butiki oferujące niszowe, lokalne i międzynarodowe marki. 22 listopada w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku odbyła się uroczystość z okazji otwarcia strefy komercyjnej w zmodernizowanej części lotniska. Lokale handlowe sukcesywnie otwierane były już od zeszłego roku, po wygranym przetargu na komercjalizację powierzchni handlowej Portu Lotniczego. Spółką, która podjęła się zadania wybudowania i wyremontowania w niecałe 1,5 roku 28 sklepów na lotnisku jest spółka Lagardere Travel Retail Polska.
Propozycja tej firmy objęła wszystkie 3 segmenty działalności handlowej, jakiej pasażerowie oczekują na lotniskach całego świata. Pierwszym z nich jest segment Travel Essentials obejmujący sklepy z prasą, książkami, pamiątkami lokalnymi, artykułami podróżnymi – tych sklepów w Porcie Lotniczym w Gdańsku jest 10. Segment Duty Free obejmuje ofertę m.in. perfum i kosmetyków, alkoholi, tytoni, zegarków, ubrań i zabawek. W Gdańsku sklepów z tego segmentu jest 9, w tym największy w Polsce, bo obejmujący powierzchnię 1500 m2 sklep Aelia Duty Free. Jest też segment gastronomiczny obejmujący kawiarnie, restauracje, lodziarnie i  bistro. Sklepów z tą ofertą jest 9, przy czym oferta jest bardzo zróżnicowana – od eleganckiej restauracji The Flame i pubu Business Shark poprzez kawiarnie So!Coffee aż do McDonald’s i proponującej polskie dania restauracji Chief’s.
Wszystkie sklepy zajmują powierzchnię prawie 5000 m2 i oferują bardzo szeroki wachlarz produktów – od marek niszowych lokalnych, naturalnych po wielkie międzynarodowe marki typu Dior, Chanel, Furla czy Armani.
W uroczystości udział wzięło ponad 100 osób – kierownictwo i pracownicy Portu Lotniczego, przedstawiciele właścicieli Rady Nadzorczej spółki „Port Lotniczy Gdańsk”, kierownictwo oraz pracownicy spółki Lagardere Travel Retail, zarządy polskich i europejskich portów regionalnych, partnerzy biznesowi spółki Lagardere Travel Retail oraz przestawiciele udziałowców portu. Jednym z nich jest Gdynia, którą reprezentowała wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.
– Wszystko to, co uatrakcyjnia podróż i pobyt pasażerów na lotnisku, jest krokiem w dobrą stronę i sprzyja osiąganiu coraz bardziej imponujących wyników. A tych Portowi Lotniczemu w Gdańsku – Rębiechowie nie brakuje, co nas bardzo cieszy – mówi wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Port Lotniczy w Gdańsku – Rębiechowie był pierwszym polskim portem lotniczym wybudowanym całkowicie od podstaw. Został otwarty 2 maja 1974 roku. Z dniem 30 kwietnia 1993 roku przekształcił się w zorientowaną kapitałowo spółkę prawa handlowego o strukturze w pełni odpowiadającej strukturom przedsiębiorstw krajów Unii Europejskiej. 4 sierpnia 1997 roku odprawiono w nim pierwszego pasażera. Dzisiaj Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest częścią krajowego, europejskiego i światowego systemu transportowego. Jako trzeci co do wielkości port lotniczy w Polsce stanowi zapasowe lotnisko dla portu lotniczego w Warszawie. Jego udziałowcami są Gmina Miasta Gdańska, Województwo Pomorskie, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Gmina Miasta Gdyni oraz Gmina Miasta Sopotu.

Port Lotniczy w Gdańsku – Rębiechowie to ważny punkt na mapie pólnocnej Polski. Z roku na rok liczba pasażerów, korzystających z niego, zwiększa się. Każdego dnia to ok. 11 tys. podróżujących. Rocznie jest ich ok.4 mln. Dobre skomunikowanie Trójmiasta regularnymi połączeniami jest jednym z kluczowych warunków zarówno dla wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej naszego regionu, jak i podnoszenia jakości życia obecnych i przyszłych jego mieszkańców.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!