Experyment tylko dla dorosłych

Dobra kawa, luźna rozmowa i ... zakrzywianie czasoprzestrzeni. Brzmi jak dobry pomysł na wieczór? Centrum Nauki Experyment zaprasza na pierwszą odsłonę Science Cafe, czyli nowego cyklu wydarzeń tylko dla dorosłych. W programie rozmowy ze znanymi naukowcami oraz warsztaty kreatywne. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w niedzielę, 26 listopada o godzinie 17.00. – Obok corocznych dużych wydarzeń dla dorosłych w Experymencie, przygotowaliśmy cykl spotkań pt. Science Cafe, gdzie będzie można poznać wiele fascynujących zagadnień naukowych, porozmawiać ze znanymi naukowcami z różnych dziedzin i wziąć udział w kreatywnych warsztatach. To ciekawa propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia. Zachęcamy – zabierzcie swoich przyjaciół i wpadnijcie do Experymentu na ciekawą prezentację, dobrą kawę, luźną rozmowę o nauce i zabawę eksperymentami – mówi Alicja Harackiewicz z Centrum Nauki Experyment.
Na listopadowe Science Cafe Experyment zaprosił wyjątkowego gościa – Jerzego Rafalskiego, znanego i popularnego astronoma z Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”, absolwenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jerzy Rafalski to nie tylko wybitny naukowiec, ale również znakomity popularyzator nauki, opowiadający o kosmosie w niezwykle obrazowy i pobudzający wyobraźnię sposób. W trakcie listopadowego spotkania opowie o jesiennym niebie, które tylko na pozór wydaje się mało interesujące.
– Ciemne, deszczowe chmury zasłaniają nie tylko przebłyski Słońca, ale i gwiazdy. Nie oznacza to jednak, że jesienią nie zachwycimy się pięknem nocy, mimo że przerwy w szarej zasłonie zdarzają się rzadko. Już sam Księżyc to ogromne pole do obserwacji i opowieści – mówi Jerzy Rafalski.
Dzięki efektownemu ekranowi symulującymi rozgwieżdżone niebo Experyment zabierze swoich gości w kosmiczną podróż po gwiazdach, planetach i meteorach. Goście Science Cafe będą mogli również wziąć udział w warsztatach, w trakcie których poznają specyfikę życia na stacji kosmicznej, przetestują zjawisko próżni, poznają wynalazki, które zawdzięczamy próbom eksploracji kosmosu przez człowieka oraz poeksperymentują ze zjawiskiem zakrzywienia czasoprzestrzeni. Edukatorzy Experymentu pokażą, jak przygotować się do samodzielnej obserwacji nieba, by już w grudniu obserwować deszcz meteorów z roju Ursydów. A to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach kreatywnych warsztatów kosmicznych.
Bilety w cenie 12 zł do kupienia w kasach Experymentu oraz na stronie experyment.gdynia.pl.
Bilety w cenie 10 zł z Kartą Gdynia Senior Plus.
Więcej informacji na experyment.gdynia.pl.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi