Gdyński design nominowany do branżowych Oskarów

Ewa Janczukowicz-Cichosz oraz Paulina Kisiel, odpowiedzialne za rozwój, koncepcję i program Gdynia Design Days, otrzymały nominację w plebiscycie Design Alive Awards 2017, w kategorii Strateg Roku. W kategorii Animator Roku nominowany został Jacek Wielebski aktywista, założyciel stowarzyszenia Traffic Design. Design Alive Awards, uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody branży kreatywnej w Polsce, bywają także przez wielu nazywane po prostu „Oskarami designu”. Przyznawane są tym, którzy odważnie współtworzą marki, usługi, produkty i przestrzenie oraz dla tych, którzy mają siłę i kompetencje, by animować przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji.
 
Ewa Janczukowicz-Cichosz, pełniąca funkcję kierownika Centrum Designu Gdynia oraz wicedyrektora Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia wraz z Pauliną Kisiel, kierowniczką dwóch ostatnich edycji Gdynia Design Days, otrzymały nominację w kategorii Strateg Roku. Kapituła konkursu wyróżniła organizatorki za, cytując: „jubileuszową edycję Gdynia Design Days bogatą w autorskie projekty i wystawy na wysokim poziomie merytorycznym. Za pokazywanie wszechstronności designu – od kreacji, przez produkcję, wyznaczanie trendów, relacje z biznesem, zaangażowanie społeczne, dbałość o środowisko i edukację dzieci.”
 
W kategorii Animator Roku nominowany został Jacek Wielebski. Założyciel stowarzyszenia Traffic Design został wyróżniony za „skuteczne działanie „u podstaw” w walce o ład w przestrzeni publicznej. Za szukanie i wykorzystywanie możliwości na realne i efektywne działania, takie jak współpraca przy odnowie fasad gdyńskiego osiedla.”
 
Głosowanie trwa do 22 listopada.
Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone podczas uroczystego finału konkursu 13 grudnia w Warszawie. Dodatkową nagrodę przyznają czytelnicy magazynu w ramach otwartego plebiscytu.
Więcej informacji na www.designalive.pl.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi