Gdynia Rodzinna ma już 5 lat!

Inicjowanie i organizowanie imprez, wydarzeń kulturalnych, spotkań, warsztatów i projektów, a także wspieranie inicjatyw mieszkańców Gdyni oraz organizacji pozarządowych, to tylko niektóre cele projektu Gdynia Rodzinna. 14 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się uroczysta gala z okazji 5-lecia istnienia programu. Gdynia od wielu lat realizuje i wspiera inicjatywy, które sprzyjają dobremu funkcjonowaniu rodziny w zakresie edukacji, kultury, sportu, pomocy społecznej, zdrowia i wielu innych dziedzin. Pod koniec października 2012 roku radni jednogłośnie przyjęli projekt Gdynia Rodzinna 2013-2018, obejmujący swoimi działaniami gdyńskie rodziny i dzieci do momentu ich usamodzielnienia. Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród gdyńskich rodzin, a także wśród partnerów miasta wspierających tę inicjatywę. Uroczysta gala, w której wzięli udział wszyscy zaangażowani w projekt, a także prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, była więc okazją do podziękowań.
– To spotkanie to podziękowanie dla naszych partnerów, którzy towarzyszyli Gdyni Rodzinnej przez ostatnie pięć lat. To, że udaje nam się realizować warsztaty, wydarzenia plenerowe, spotkania rodzinne, szkolenia czy ważne kampanie społeczne to zasługa pracy zespołowej. Nasi partnerzy inspirują nas i motywują do działania. Za to chcemy podziękować. To także okazja do spotkania i powspominania. Pięć lat tak szybko minęło, a jest co wspominać. Oczywiście zapraszamy także do dalszej współpracy, bo razem możemy więcej! – mówiła Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds.rodziny, inicjatorka i koordynatorka programu.
Wydarzenie uświetnił koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Karoliny Klawitter i Kamila Pękały oraz kwartetu Opera.


Jednym z założeń projektu Gdynia Rodzinna jest stworzenie przyjaznego klimatu dla rodzin. Przez 5 lat istnienia programu wiele pomysłów udało się zrealizować. Do najważniejszych sukcesów programu należy m.in. powołanie Gdyńskiej Rady ds. Rodziny i Dziecka, wprowadzenie do kalendarza świąt gdyńskich Dnia Rodzeństwa, wdrożenie Karty Gdynia Rodzinna oraz Karty Gdynia Rodzinna Plus, wspieranie Klubów Rodzica, przebudowanie istniejących placów zabaw i budowa nowych, prowadzenie kampanii społecznych czy organizowanie warsztatów.

Więcej o projekcie na stronie gdyniarodzinna.pl.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!