Poczuj się jak żołnierz – potrenuj z komandosami Formozy

Do brzegu przybijają łodzie wojskowe, a plażę opanowują komandosi. To nie scena z filmu, tylko scenariusz ćwiczeń z żołnierzami sił specjalnych. Już w najbliższą sobotę, na plaży w Babich Dołach, każdy będzie mógł spróbować swoich sił  w treningu z komandosami z Jednostki Wojskowej Formoza. A wszystko w słusznej sprawie. W sobotę, 11 listopada, plaża na Babich Dołach zmieni się w poligon szkoleniowy. Odbędzie się tam niezwykły trening. Każdy będzie mógł poczuć się jak rekrut i sprawdzić swoją sprawność podczas ćwiczeń z żołnierzami Formozy. Komandosi, o godz. 10.00, przybiją do brzegu łodziami i poprowadzą trening sprawnościowy stosowany podczas selekcji do jednostki. Pokażą też techniki walki wręcz.
 
– Nikt nie musi się obawiać, że nie da rady. Wiemy jak dozować wysiłek fizyczny. Ćwiczenia będą dostosowane do możliwości uczestników. Trening to też okazja do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami, czegoś się od nich dowiedzieć i zobaczyć, jak wygląda ich praca i jak to wszystko działa – mówi Dariusz Terlecki, prezes zarządu KRS Formoza.
 
Trening potrwa do godz. 11.00. Udział w nim jest bezpłatny. Poprowadzi go kilku żołnierzy Jednostki Wojskowej Formoza. Będą to komandosi służby czynnej. A wszystko w słusznej sprawie, gdyż odbywa się on w ramach kampanii „Odważni wygrywają”. Jej organizatorem jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei”. Propaguje ona profilaktykę raka jąder i ma zachęcać mężczyzn do tego, żeby się badali. 
 


Formoza wsparła też kampanię w inny sposób. Jednostka przekazała Fundacji „Gdyński Most Nadziei” niezwykłe zdjęcia żołnierzy wykonane na szkoleniach bojowych oraz na sesji zdjęciowej zorganizowanej specjalnie na potrzeby kampanii. Powstał z nich wyjątkowy, charytatywny kalendarz. Można go zamówić poprzez stronę www.odwazni.com.
 
W ramach akcji „Odważni wygrywają” w najbliższym czasie zaplanowane są też inne atrakcje. Trening z rugbistami Arki Gdynia odbędzie się 15 listopada o godz. 19.00. Natomiast 27 listopada, w godz. 18.30-20.00, swój czas będą mieli fani koszykówki. Tego dnia będą mogli wziąć udział w sparringu z drużyną Asseco Gdynia w hali Gdynia Arena.
Aktualne informacje o harmonogramie wydarzeń w ramach listopadowej akcji oraz o profilaktyce raka jądra można odnaleźć na stronie www.odwazni.com i profilu facebookowym „Odważni Wygrywają”. Kampania ta prowadzona jest równolegle w Trójmieście oraz kilku innych miastach: Toruniu, Sosnowcu, Kaliszu, Zamościu, Wrocławiu, Wieliszewie i Białymstoku.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!