Teatr Gdynia Główna dla małych i dużych

Jesienne popołudnie z teatrem? Czemu nie – zwłaszcza kiedy oferta spektakli jest bogata i interesująca zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych. Teatr Gdynia Główna w listopadzie i grudniu kusi tytułami a wszystko w ramach dwóch projektów w gdyńskich dzielnicach - „Teatr Zajechał na Chylonię” oraz „Gdynia ReAktywacja”. „Gdynia – ReAktywacja” to projekt aktywizujący mieszkańców rewitalizowanych dzielnic Gdyni. Poprzez udział w różnorodnych warsztatach teatralnych – zajęciach aktorskich, technikach improwizacyjnych, warsztatach scenariuszowych, a także przygotowaniach i pokazach Teatru Forum – gdynianie z dzielnic: Babie Doły, Chylonia, Leszczynki, Oksywie i Witomino aktywnie uczestniczą w działaniach rewitalizacyjnych, a także budują relacje w swoich społecznościach. 
 
Już 8 listopada w ramach „Gdynia ReAktywacja” odbędzie się Teatr Forum współtworzony z uczniami Szkoły Podstawowej nr 28 na Babich Dołach. Poprzez przedstawienie teatralne, młodzież opowie o problemach i dylematach, z którymi borykają się współcześni nastolatkowie. Pokaz odbędzie się o godz. 12.00 w szkole na ul. Zielonej 53.
 
„W dzień końca świata" – to ostatnia, misterna opowieść o Pekinie, utkana przez Salcię Hałas w reżyserii Ewy Ignaczak. Dramat, który nie ma końca. W mrocznych zaułkach Pekinu zaludnionego przez dzikie koty, członków tajemnych związków, przybyszów z odległych krain, przesiąkniętego zbrodnią miasta, zaczyna pękać ziemia. Jak przygotować się na koniec świata? Gdzie szukać sensu istnienia? Jak wykorzystać pozostały czas? Premierowy pokaz jednoaktówki odbędzie się 10 listopada o godz. 18.00 w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych przy ul. Sambora 48.
 
Trzy dni później, 13 listopada, na najmłodszych i nieco starszych czekają przedstawienia wystawiane w ramach projektu „Teatr Zajechał na Chylonię”. Jest to projekt ułatwiający i zachęcający mieszkańców osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego na Chyloni – rewitalizowanej dzielnicy Gdyni – do aktywnego udziału w bogatej ofercie kulturalnej miasta. Projekt jest również powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego środowisku, blisko miejsca zamieszkania.
I tak listopadowe popołudnia z teatrem otworzy „Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym Koniku”. Będzie również szansa obejrzeć „Abecadło wcale z pieca nie spadło” i „Czerwonego Kapturka”. Na starszych czekają natomiast: „Epitafium dla Władzy”, „Pan Kot” i „Dzielnice cudów”.
Ponadto spektaklom dla najmłodszych będzie towarzyszyć mini warsztat teatralny, który pomoże młodym widzom w interpretacji przedstawienia. Przedstawienia dla dorosłych połączone będą z dyskusją o teatrze.
Program:
13.11. - poniedziałek
godz. 16.00 – „Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym Koniku",
godz. 18.00 – „Epitafium dla Władzy".
27.11. - poniedziałek
godz. 16.00 – „Abecadło wcale z pieca nie spadło",
godz. 18.00 – „Pan Kot".
11.12. - poniedziałek
godz. 16.00 – „Czerwony Kapturek",
godz. 18.00 – „Dzielnice cudów.
Przedstawienia i wykłady oraz warsztaty będą odbywać się w Centrum Aktywnego Mieszkańca (ul. Opata Hackiego 17A).

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!