Kwesta na rzecz hospicjum

Jak co roku, w dniach 31 października-2 listopada na gdyńskich nekropoliach i cmentarzach w Kosakowie i Rumi odbędzie się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum imienia św. Wawrzyńca w Gdyni. Do zbiórki pieniędzy prowadzonej przez wolontariuszy jak zwykle przyłączają się znani i lubiani gdynianie z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele.  
 
 
Kwesty odbędą się na cmentarzach komunalnych: Witomińskim, przy ulicy Spokojnej, w Kosakowie, na cmentarzu komunalnym w Rumi i 1 listopada na cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu. Na nekropoliach pojawi się 500 wolontariuszy z 35 szkół.
– Tradycyjnie o godzinie 12.00 na cmentarzu witomińskim, odbędzie się zbiórka z udziałem pana prezydenta. Będzie można także spotkać wielu znanych dziennikarzy, sportowców, muzyków i radnych – mówi Grażyna Trowska z hospicjum św. Wawrzyńca.
 
 
Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych i domu hospicyjnego dla dzieci „Bursztynowa Przystań”.
– W zeszłym roku udało się uzbierać 163 tysiące złotych. Był to dla nas duży zastrzyk. Mam nadzieję, że uda się i w tym roku – podsumowuje Grażyna Trowska.

O pieczy zastępczej na konferencji „Kierunek – dziecko”
Jak zadbać o seniorów? Uczą się od Gdyni
„Życie tętni otwartymi naczyniami” - akcja zdrowotna
W środę XLII sesja Rady Miasta Gdyni
„Elektra" Statkiem Roku