Katolicka Szkoła Podstawowa w nowej siedzibie

Pierwszy dzwonek zabrzmiał tam już 4 września, ale w środę, 25 października, odbyło się jej oficjalne otwarcie i poświęcenie. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Gdyni od nowego roku szkolnego działa w nowym budynku przy ul. Tetmajera 65. Szkoła powstała w 2002 roku i do tej pory mieściła się w budynkach parafialnych przy ul. Armii Krajowej 26. Coraz większa liczba uczniów oraz reforma oświaty, która wprowadziła do szkół podstawowych klasy siódme i ósme, sprawiła, że dotychczasowe miejsce stało się jednak za małe. Wtedy władze Gdyni podjęły decyzję o przekazaniu szkole budynku przy ul. Tetmajera 65. Kiedyś działał tam Zespół Szkół Budowlanych. Budynek przeszedł remont i 4 września uczniowie rozpoczęli w nim nowy rok szkolny.
W środę, 25 października, odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie nowego budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Gdyni. W uroczystości wzięli udział m.in.: Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz Katarzyna Gruszecka-Spychała i Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydenci Gdyni, a także s. Paula Szuba, przełożona prowincjalna i ks. prałat Edmund Skalski, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Gdyni, który poświęcił szkołę.
– Wierzę w to, że ten nowy budynek sprawi, że poczujecie się tutaj jak we własnym domu, że będziecie z uśmiechem wracać w mury tej szkoły i przeżyjecie tutaj cudowne chwile – mówił podczas uroczystego otwarcia prezydent Wojciech Szczurek.
I dodał: – Podejmując decyzję o przekazaniu tego budynku szkole mamy konkretny cel. Patrząc, jak rozwija się szkoła, chcemy, żeby jeszcze więcej gdyńskiej młodzieży miało szansę się tu uczyć.
Dzięki przeniesieniu w nowe miejsce szkoła zyskała nie tylko nowy adres, ale też nową przestrzeń. Teraz uczniowie mogą się cieszyć salą gimnastyczną i boiskiem, których wcześniej nie mieli. Jest też więcej sal – zamiast w 9, lekcje odbywają się tam teraz w 13 pomieszczeniach. W szkole uczy się aktualnie 267 uczniów.
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny to szkoła publiczna prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Jej celem i zadaniem jest wspieranie rozwoju uczniów i pomoc rodzicom w realizacji powołania do dobrego wychowania dzieci. Szkoła otrzymała w tym roku tytuł Lidera Sportu Szkolnego – nagrodę przyznawaną przez prezydenta Gdyni za najlepsze wyniki we współzawodnictwie sportowym.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi