Arlette Cousture na Polskiej 1

„Dzieci stamtąd" to przejmująca saga o wojennych losach osieroconej trójki rodzeństwa Pawulskich: Jerzym, Elżbiecie i Janie, którzy w Kanadzie odbudowują swoje życie. Wyrwani z rodzinnych stron, mierzą się z całkiem nowym, obcym i oszałamiającym światem. O książce i jej bohaterach w sobotę, 28 października, w Muzeum Emigracji opowie autorka – Arlette Cousture. – Pisarka Arlette Cousture jest postacią bardzo dobrze znaną w Kanadzie. Zasłynęła tam wydaną parę lat temu, trzytomową powieścią „Siostry Caleba”. Powieść zekranizowano, a serial pobił rekordy oglądalności w Kanadzie. Teraz na polski rynek wchodzi nowa książka autorki – „Dzieci stamtąd" – mówi Aleksandra Sosnowska-Serek z Muzeum
Emigracji.
 
Powstanie książki poprzedziły czteroletnie studia autorki nad polską kulturą i historią. – Napisałam tę książkę z wielkiego podziwu dla Polski. Jestem szczęśliwa, że trafi ona do rąk polskich czytelników. Dzięki temu moi bohaterowie powracają symbolicznie do rodzinnego domu – mówi Arlette Cousture.
 
Świat napływających do Kanady imigrantów znany był Arlette Cousture od dzieciństwa, a „nowi Kanadyjczycy" byli częstymi gośćmi w jej domu. Jej ojciec całe zawodowe życie zajmował się imigrantami, a na początku lat 60. utworzył Ministerstwo ds. Imigracji w prowincji Quebec.
 
Premierze książki towarzyszy kampania Stop Kulturze Marnotrawienia, realizowana przez Fundację The Bridge. Z pozyskanych środków 2000 egzemplarzy „Dzieci stamtąd” wydrukowanych na papierze ekologicznym trafi do bibliotek w 314 powiatach w Polsce.
 
Spotkanie z Arlette Cousture
28 października, godz.17.00
Sala kinowa
Muzeum Emigracji w Gdyni

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte