Wojciech Szczurek Liderem z Powołania

Lider z Powołania jest programem dedykowanym charyzmatycznym gospodarzom miast i menadżerom, założycielom organizacji charytatywnych i naukowych. Liderem zostają także trenerzy sportowi, członkowie ośrodków kulturalnych i naukowych, a także rektorzy uczelni. Liderem z powołania za efektywne zarządzanie miastem, otrzymał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Nagrodę w jego imieniu odebrał wiceprezydent miasta Bartosz Bartoszewicz.  
Liderem z powołania jest osoba, która pasję przekuwa w sukces, służący nie tylko własnej satysfakcji, ale i przysługujący się społeczeństwu. Ważnym elementem, za który doceniono prezydenta Gdyni, jest umiejętność łączenia i dążenia do współdziałania ze sobą wielu dziedzin życia. Zarówno edukacji, jak i przedsiębiorczości z kulturą. Laur został także przyznany spójne zmierzanie w kierunku wspierania kobiet w zawodowym rozwoju.
 
 
Odznaczanie jest przyznawane przez wydawcę „Why” Media Group. Redaktor naczelna Magazynu Why Story Beata Sekuła przez wiele lat przeprowadzała wywiady z prezydentami, przedsiębiorcami i trenerami. Uznała wtedy, że wielu z nich posiada wyjątkowe cechy, które pretendują ich do miana lidera. Dlatego postanowiła promować takie postawy, które mogą stać się wzorem dla innych.

Mocny gdyński akcent w programie Dostępność Plus
Gdynia wspiera walkę o dłuższe życie z cukrzycą
Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!
Spraw(dz)iły się na wiosnę – akcja zakończona sukcesem!
Jest pierwsze tegoroczne pisklę Bryzy i Bosmana!