Wojciech Szczurek Liderem z Powołania

Lider z Powołania jest programem dedykowanym charyzmatycznym gospodarzom miast i menadżerom, założycielom organizacji charytatywnych i naukowych. Liderem zostają także trenerzy sportowi, członkowie ośrodków kulturalnych i naukowych, a także rektorzy uczelni. Liderem z powołania za efektywne zarządzanie miastem, otrzymał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Nagrodę w jego imieniu odebrał wiceprezydent miasta Bartosz Bartoszewicz.  
Liderem z powołania jest osoba, która pasję przekuwa w sukces, służący nie tylko własnej satysfakcji, ale i przysługujący się społeczeństwu. Ważnym elementem, za który doceniono prezydenta Gdyni, jest umiejętność łączenia i dążenia do współdziałania ze sobą wielu dziedzin życia. Zarówno edukacji, jak i przedsiębiorczości z kulturą. Laur został także przyznany spójne zmierzanie w kierunku wspierania kobiet w zawodowym rozwoju.
 
 
Odznaczanie jest przyznawane przez wydawcę „Why” Media Group. Redaktor naczelna Magazynu Why Story Beata Sekuła przez wiele lat przeprowadzała wywiady z prezydentami, przedsiębiorcami i trenerami. Uznała wtedy, że wielu z nich posiada wyjątkowe cechy, które pretendują ich do miana lidera. Dlatego postanowiła promować takie postawy, które mogą stać się wzorem dla innych.

Gdynia zaprasza na swoje urodziny
Nadchodzą zmiany na Oksywiu, Babich Dołach i Witominie
Szybko i wygodnie koleją z Gdyni do Słupska
Ruszyła XIX edycja konkursu „Gdynia bez barier”
Wiemy, kto wybuduje trasę S6 na granicy z Gdynią