Experyment z przepisem na dobrą formę w każdym wieku

Najbliższy piątkowy wieczór (27 październik) w Experymencie upłynie pod znakiem wyjątkowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla dorosłych. „Przepis na dobrą formę”, czyli m.in. warsztaty kosmetyczne i botaniczne, pokaz kuchni molekularnej, spotkania z ekspertami i aktywności fizyczne, to wydarzenia przygotowane z myślą o uczestnikach imprezy. Początek gorączki piątkowej nocy o godz. 18.00. Zbliżający się wieczór dla dorosłych zainauguruje współpracę między gdyńskim Centrum Nauki Experyment i Centrum Aktywności Seniora, w ramach której w Experymencie przynajmniej raz w miesiącu odbywać się będą specjalnie przygotowane zajęcia dla osób starszych. – Zależy nam, aby przełamać stereotypowy wizerunek seniora, który boi się techniki i nie jest otwarty na nowoczesność. Osoby, które będą uczestniczyć w spotkaniach, to ludzie o otwartych umysłach i sercach, bardzo ciekawi świata – mówi Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora.
Wieczór dla dorosłych został przygotowany tak, aby w jak największym stopniu odpowiadał oczekiwaniom i zainteresowaniom uczestników. - Przygotowaliśmy warsztaty, które cieszą się ogromnym powodzeniem i z pewnością spodobają się seniorom. Są to: kuchnia molekularna pozwalająca w sposób nowoczesny i niekonwencjonalny zrobić kawior czy makaron, chemia piękna, czyli warsztaty wykonywania domowych kosmetyków czy sekrety roślin wokół nas – temat, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem seniorów – tłumaczy  Małgorzata Daniluk z Centrum Nauki Experyment.
 
Ponadto w programie znalazły się spotkania z ekspertami w ramach kawiarni naukowej, podczas których będzie można porozmawiać m.in. o sekretach ludzkiego mózgu i pamięci. Organizatorzy nie zapomnieli również o aktywności fizycznej. Zajęcia ruchowe przy rytmicznej muzyce poprowadzi profesjonalny instruktor fitnessu i tańca.   
 
Centrum Aktywności Seniora przygotowało strefę seniora, w której będzie można zarejestrować i odebrać Kartę Gdynia Senior Plus uprawniającą do wielu zniżek, a także punktu konsultacji z koordynatorem wolontariatu w Experymencie.
 
Program:
 
Warsztaty
godz. 18.15-21.30
Kuchnia molekularna – zaskocz swoich bliskich!
Domowe kosmetyki
Sekrety roślin wokół nas
 
Kawiarnia Naukowa
godzina: 20.15-21.00
Spotkanie z ekspertem – Bystry umysł nie ma wieku
Prowadzenie: Anna Uss – psycholog i trener warsztatu oraz treningu psychologicznego, pomysłodawczyni Kompasu Edukacyjnego.
 
Długowieczność a choroby cywilizacyjne
godzina: 18.15-18.30 oraz 19.15-19.30
Prowadzenie: Izabela Białkowska – Edukator w Centrum Nauki EXPERYMENT

Antropologia a medycyna – fakty i mity o zdrowiu przodków 
godzina: 18.45-19.00 oraz 19.45-20.00
Prowadzenie: Przemysław Kuryło – Edukator w Centrum Nauki EXPERYMENT
 

Dodatkowe atrakcje na wystawie:
 
Kierunek Zdrowie: Wyjątkowe spotkanie z edukatorami EXPERYMENTU, którzy w przystępny, a zarazem naukowy sposób, zaprezentują wystawę oraz opowiedzą o tajnikach organizmu i podpowiedzą, jak zachować dobrą formę.
 
Gdy uszy słyszą muzykę, ciało tańczy – aktywności ruchowe prowadzone przez instruktora fitnessu i tańca.
 
Fotobudka – zrób pamiątkowe zdjęcie z przyjaciółmi.

Strefa Seniora
 
Zostań wolontariuszem w Experymencie!
godzina: 18.00-21.30
Dlaczego warto postawić na wolontariat senioralny w Centrum Nauki Experyment? Kto może zostać wolontariuszem?
 
Karta Gdynia Senior Plus
godzina: 18.00-20.30
W punkcie przygotowanym przez Centrum Aktywności Seniora będzie można zarejestrować i odebrać Kartę Gdynia Senior Plus.
 
 
Przepis na dobrą formę
piątek, 27 października
godzina: 18.00-21.30

 
Bilety w cenie 10 zł dla posiadaczy Karty Gdynia Senior Plus i 12 zł dla pozostałych do kupienia na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach Experymentu (czynne od wtorku do piątku od 9.00 do 17.00 i w weekendy od 10.00 do 18.00).
 
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej: experyment.gdynia.pl

fot. mat. prasowe Centrum Nauki EXPERYMENT

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi