Rekordowe obchody 10-lecia Muzeum Motoryzacji

Takich tłumów to miejsce jeszcze nie widziało! W miniony weekend, między 20 a 22 października, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji obchodziło swój pierwszy, okrągły jubileusz: 10-lecie działalności. Urodzinowy weekend, jak magnes, przyciągnął do siedziby muzeum tysiące zwiedzających. A dokładnie prawie 7 tysięcy! Jak komentuje Karol Ciążkowski, syn założyciela muzeum: – W najśmielszych wizjach nie spodziewaliśmy się, że zawita do nas aż tyle osób. Możliwe, że pomogła nam panująca w ten weekend wyjątkowo „muzealna” pogoda. Niemniej jednak oblężenie było niesamowite i wynik niemal 7 tysięcy gości to coś, z czego jesteśmy bardzo dumni. I bardzo szczęśliwi!
 
W trakcie trzech urodzinowych dni wstęp do muzeum był bezpłatny. Goście mogli oglądać całą dostępną w siedzibie kolekcję 26 motocykli i 14 samochodów. Dodatkowo, przed budynkiem muzeum zaparkowała zabytkowa Skoda Tudor, do której można było wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na ścianach zawisła też wystawa fotografii, czyli wybór zdjęć wybranych eksponatów muzeum – a nie wszystkie one są dostępne w siedzibie. Nie zabrakło też konkursów i niespodzianek.
– Nasz jubileusz był okazją do przemiłych spotkań z pasjonatami motoryzacji i nie tylko – często z osobami „początkującymi” w tej materii. Mamy nadzieję, że udało się nam zaszczepić choć trochę pasji do starych maszyn – dodaje Karol Ciążkowski.
 
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji powstało z ogromnej pasji gdyńskiego kolekcjonera starych samochodów i motocykli, Witolda Ciążkowskiego. Bakcyla bardzo szybko załapał jego syn, Karol, aby teraz wspólnie prowadzić to wyjątkowe, prywatne gdyńskie muzeum. Kolekcjonowane przez lata, często przedwojenne samochody i motocykle swój „dom” znalazły w budynku przy ulicy Żwirowej 2c w Gdyni-Chyloni.

Gdyńska firma tworzy rozwiązania dla światowych armatorów
Miasto widziane oczami dziecka
I Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych – ruszyły zapisy
Gdynia – najbardziej otwarta na obywateli w Polsce!
30. urodziny gdyńskiej firmy z Krzemowej