60 lat szkoły sportowej

Jako szkoła sportowa Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących funkcjonuje od 1974 roku. Zwiększona liczba godzin wychowania fizycznego poskutkowała osiągnięciami na międzynarodowej arenie sportowej. Placówka specjalizuje się w gimnastyce artystycznej i koszykówce, ale trafiają tutaj także sportowcy trenujący inne dyscypliny. Szkoła co roku plasuje się w czołówce najlepszych placówek na Pomorzu. W piątek 20 października, w szkole odbyła się uroczystość jubiluszowa, podczas której, zaprezentowano część oficjalną i artystyczną, prezentowaną przez uczniów placówki.  
– Historia szkoły sięga lat przedwojennych, jednak od roku 1957 znajdujemy się w murach tego budynku w centrum Gdyni. Jesteśmy od 60 lat marką edukacji gdyńskiej i osiągamy wspaniałe sukcesy. Szczególnie możemy się pochwalić sukcesami sportowymi. Proszę pamiętać, że udział chociażby w igrzyskach olimpijskich to zasługa między innymi naszej szkoły – podkreślał podczas uroczystości dyrektor szkoły Marek Prusak.
 
 
– To dla nas wielki zaszczyt, że możemy dzisiaj być z państwem, ale przede wszystkim z młodzieżą, którą podziwiamy na wielu zawodach sportowych, turniejach, biegach ulicznych. Doceniamy również jej osiągnięcia naukowe. Szkoła zawsze osiągała bardzo dobre wyniki naukowe, co jest udowodnione w testach zewnętrznych. Życzę dalszych wspaniałych wyników i  jak największej liczby medalistów – chwaliła przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.
 
 
Bogata historia Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących znajduje się pod tym linkiem.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu