60 lat szkoły sportowej

Jako szkoła sportowa Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących funkcjonuje od 1974 roku. Zwiększona liczba godzin wychowania fizycznego poskutkowała osiągnięciami na międzynarodowej arenie sportowej. Placówka specjalizuje się w gimnastyce artystycznej i koszykówce, ale trafiają tutaj także sportowcy trenujący inne dyscypliny. Szkoła co roku plasuje się w czołówce najlepszych placówek na Pomorzu. W piątek 20 października, w szkole odbyła się uroczystość jubiluszowa, podczas której, zaprezentowano część oficjalną i artystyczną, prezentowaną przez uczniów placówki.  
– Historia szkoły sięga lat przedwojennych, jednak od roku 1957 znajdujemy się w murach tego budynku w centrum Gdyni. Jesteśmy od 60 lat marką edukacji gdyńskiej i osiągamy wspaniałe sukcesy. Szczególnie możemy się pochwalić sukcesami sportowymi. Proszę pamiętać, że udział chociażby w igrzyskach olimpijskich to zasługa między innymi naszej szkoły – podkreślał podczas uroczystości dyrektor szkoły Marek Prusak.
 
 
– To dla nas wielki zaszczyt, że możemy dzisiaj być z państwem, ale przede wszystkim z młodzieżą, którą podziwiamy na wielu zawodach sportowych, turniejach, biegach ulicznych. Doceniamy również jej osiągnięcia naukowe. Szkoła zawsze osiągała bardzo dobre wyniki naukowe, co jest udowodnione w testach zewnętrznych. Życzę dalszych wspaniałych wyników i  jak największej liczby medalistów – chwaliła przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.
 
 
Bogata historia Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących znajduje się pod tym linkiem.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!