Elektryzujące warsztaty rodzinne

Uczestników nadchodzących weekendowych warsztatów rodzinnych w Centrum Nauki Experyment czekają elektryzujące – dosłownie – doznania. Zajęcia, które tym razem odbędą się pod hasłem „Pod prąd”, będą okazją do zapoznania się z budową prostych i nieco bardziej skomplikowanych układów elektrycznych. A wszystko to w jedyny możliwy w Experymencie sposób – poprzez praktykę.  
21 i 22 października, wspólnie z Edukatorami Centrum Nauki Experyment, uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. jak zmierzyć opór, czym jest prawo Ohma i kiedy się je stosuje oraz czym różni się połączenie szeregowe od równoległego. Chętnych czekać będą także wyzwania w postaci budowy różnych układów elektrycznych o wdzięcznych nazwach „Teleturniej” czy „Bramka logiczna”, a także zmierzenie się z… zagadką opornościową.
 
Ja tłumaczy Paweł Czoska, specjalista Działu Wystaw i Edukacji CN Experyment: – Prąd jest wokół nas, bez niego obecnie prawie nic nie mogłoby działać. Ideą nadchodzących warsztatów jest pokazanie dzieciom i ich opiekunom, jak bezpiecznie obchodzić się z energią elektryczną i jak ją okiełznać. Prąd nie jest groźny, to brak wiedzy jest niebezpieczny. Podczas warsztatów wyjaśnimy m.in. dlaczego ptaki mogą spokojnie siedzieć na liniach wysokiego napięcia, ale oprócz teorii nie zabraknie ciekawych doświadczeń, bo najlepiej zapamiętujemy praktyczne ćwiczenia. Zapraszamy w weekend do Experymentu!
Warsztaty kierowane są do rodziców z dziećmi powyżej 9. roku życia. Bilety na warsztaty w cenie 12 zł (dla dorosłych i dzieci) są do kupienia na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach centrum.
 
Miejsce: Centrum Nauki Experyment w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98
Data: sobota, 21.10 oraz niedziela, 22.10
Godzina: 12.00
// fot. Tomek Kamiński

„Tym którzy odważnie realizują marzenia”
Napisy na gdyńskim PPNT zmienią opiekuna
„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły
Zobacz niezwykłe portrety #zGdyni
Konsultacje społeczne na Dąbrowie rozpoczęte