Przystanki PKM w Gdyni już prawie gotowe

Dokładnie od 10 grudnia będzie można korzystać z dwóch nowych gdyńskich przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na linii 201, łączącej Gdynię z Kościerzyną. Na ukończeniu jest budowa przystanków: Gdynia Karwiny, który powstaje przy ul. Wielkopolskiej i Gdynia Stadion przy ul. Sportowej. Gotowy jest już splot torowy, który zgodnie z planami projektantów i wykonawcy budowy pozytywnie przeszedł test przejazdu pociągu.

W ramach budowy przystanków PKM Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion trwają jeszcze prace na dwóch jednokrawędziowych peronach o długości ponad 160 metrów. Tam, gdzie to możliwe, układana jest już wierzchnia kostka, trwają prace wykończeniowe schodów prowadzących na perony, a także przejścia nad i pod linią PKM. Gdyńskie przystanki będą utrzymane w jednakowym standardzie z zachowaniem charakterystycznej dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, czerwonej konstrukcji.
– Praca wre i zbliża się do końca. 10 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy, w którym uwzględniona już będzie linia 201 PKM relacji Gdynia Główna-Kościerzyna, mówi Tomasz Konopacki, rzecznik prasowy spółki PKM.
 
Przypomnijmy, że uruchomiona w 2015 roku Pomorska Kolej Metropolitalna jest pierwszą w Polsce linią kolejową zrealizowaną przez samorząd wojewódzki.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi