Pomaszeruj z różową wstążką

Październik jest Ogólnopolskim Miesiącem Walki z Rakiem Piersi. Z tej okazji w sobotę 14 października w samo południe ulicami Gdyni przejdzie Marsz Różowej Wstążki, przypominając jak ważna jest profilaktyka chorób piersi. W samo południe Amazonki z całego Pomorza, ich rodziny i przyjaciele, osoby propagujące działania na rzecz zapobiegania i leczenia chorób piersi, a także sympatycy ruchu wyruszą sprzed Teatru Miejskiego, aby wspólnie manifestować radość życia i propagować profilaktykę chorób piersi.
Marsz, któremu towarzyszyć będzie Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP, przejdzie aleją Piłsudskiego i ul. Świętojańską aż na skwer Kościuszki. Wspólne uczestnictwo w wydarzeniu jest wyrazem ludzkiej solidarności ze wszystkimi osobami dotkniętymi doświadczeniem chorób piersi.
Organizowany rokrocznie marsz nie tylko ma przypominać i uzmysławiać paniom, jak ważna jest odpowiednia profilaktyka raka piersi – jednego z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród kobiet na świecie, ale także wyrobić pewne bardzo ważne nawyki. Takie jak: samobadanie piersi, badanie USG i mammograficzne, które są najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu i zapobieganie jego rozwojowi.
Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich od wielu lat wspiera i pomaga kobietom dotkniętym przez chorobę nowotworową, poprzez prowadzenie różnorodnych działań: zajęć rehabilitacyjnych, spotkań informacyjnych i towarzyskich, a także konsultacji z lekarzami, dietetykami i psychologami.
 
W związku z sobotnim wydarzeniem w mieście nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Na czas przemarszu w godz. 12.00-13.00:
– wyłączona zostanie z ruchu ul. Bema (od Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego do al. Marsz. Piłsudskiego), oraz al. Marsz. Piłsudskiego (od ul. Bema do ul. Świętojańskiej),
– zawężona zostanie do jednego pasa ruchu ul. Świętojańska (od al. Marsz. Piłsudskiego do skweru Kościuszki) oraz skwer Kościuszki.

Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości
W Gdyni trwa tydzień rodzinny
O lekkiej atletyce dla najmłodszych – Monika Pyrek Camp!
Gdynia solidarna z osobami z niepełnosprawnością
Gdynianka najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi