Pomaszeruj z różową wstążką

Październik jest Ogólnopolskim Miesiącem Walki z Rakiem Piersi. Z tej okazji w sobotę 14 października w samo południe ulicami Gdyni przejdzie Marsz Różowej Wstążki, przypominając jak ważna jest profilaktyka chorób piersi. W samo południe Amazonki z całego Pomorza, ich rodziny i przyjaciele, osoby propagujące działania na rzecz zapobiegania i leczenia chorób piersi, a także sympatycy ruchu wyruszą sprzed Teatru Miejskiego, aby wspólnie manifestować radość życia i propagować profilaktykę chorób piersi.
Marsz, któremu towarzyszyć będzie Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP, przejdzie aleją Piłsudskiego i ul. Świętojańską aż na skwer Kościuszki. Wspólne uczestnictwo w wydarzeniu jest wyrazem ludzkiej solidarności ze wszystkimi osobami dotkniętymi doświadczeniem chorób piersi.
Organizowany rokrocznie marsz nie tylko ma przypominać i uzmysławiać paniom, jak ważna jest odpowiednia profilaktyka raka piersi – jednego z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród kobiet na świecie, ale także wyrobić pewne bardzo ważne nawyki. Takie jak: samobadanie piersi, badanie USG i mammograficzne, które są najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu i zapobieganie jego rozwojowi.
Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich od wielu lat wspiera i pomaga kobietom dotkniętym przez chorobę nowotworową, poprzez prowadzenie różnorodnych działań: zajęć rehabilitacyjnych, spotkań informacyjnych i towarzyskich, a także konsultacji z lekarzami, dietetykami i psychologami.
 
W związku z sobotnim wydarzeniem w mieście nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Na czas przemarszu w godz. 12.00-13.00:
– wyłączona zostanie z ruchu ul. Bema (od Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego do al. Marsz. Piłsudskiego), oraz al. Marsz. Piłsudskiego (od ul. Bema do ul. Świętojańskiej),
– zawężona zostanie do jednego pasa ruchu ul. Świętojańska (od al. Marsz. Piłsudskiego do skweru Kościuszki) oraz skwer Kościuszki.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu