Śródmieście szlakiem kobiet

W najbliższą sobotę Magdalena Dębna, absolwentka historii sztuki i arteterapeutka zabierze nas na niecodzienny fotospacer po Gdyni. Nie chodzi jednak o zwyczajne zdjęcia ulicy a o poznanie historii kobiet żyjących tu w okresie 20-lecia międzywojennego.  
Piętnaście pierwszych osób, które zgłosi chęć uczestniczenia w sobotnim spacerze może liczyć na podróż do przeszłości, poznanie historii z  perspektywy losów zwykłych i niezwykłych Gdynianek, które były związane z miastem w okresie 20-lecia międzywojennego. Kim były Pelagia Anflinkowa, siostra Franciszka Berek, Mieczysława Nogajewska, Jadwiga Just i Maria Sikorska? Opowieści o nich posłużą do przedstawienia różnych życiowych scenariuszy kobiet, także tych, których nazwiska nie zapisały się na kartach historii. 
Grupa będzie się zatrzymywać w miejscach, którym towarzyszą te mikrohistorie i postara się sfotografować je w zupełnie inny sposób. Trasa spaceru obejmie okolice ul. Starowiejskiej, Świętojańskiej, Skweru Kościuszki i Bulwaru Nadmorskiego.
Prowadząca, Magdalena Dębna to absolwentka historii sztuki i historii, arteterapeutka. Edukatorka z wieloletnim doświadczeniem. Studiowała na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Interesuje się historią kobiet, architekturą modernistyczną i związkami pomiędzy ideologią a sztuką. Współpracowała m.in. z Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańską Galerią Miejską, pracownią DwieOle oraz organizowała warsztaty podczas wielu festiwali w Trójmieście. W wolnych chwilach rozwija pasje związane z historią Gdyni, literaturą i sztuką, która jej zdaniem jednoczy osoby w różnym wieku i o różnych poglądach.
 
"Warsztaty odbywają się w ramach projektu Miejskie Lekcje Fotografii organizowanego przez Fundację Machina Zmian (dawniej Fotografika). Partnerem projektu jest Laboratorium Innowacji Społecznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Studium Fotografii Frames.
 
Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Wydarzenie jest bezpłatne, trzeba jednk zaopatrzyć się w cyfrowy aparat fotograficzny. Zarezerwować miejsce można za pośrednictwem strony internetowej : https://szlakiemkobiet.evenea.pl

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!