Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego otwiera drzwi

W najbliższy weekend, 14 i 15 października odbędą się dni otwarte Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego. Będzie to możliwość zajrzenia do laboratoriów oraz pracowni i odkrycia tajemnic kryjących się w podwodnych głębiach. Tym razem dni otwarte Centrum Edukacji gdyńskiego akwarium przypadają w wyjątkowe święto – Dzień Edukacji Narodowej. Tym bardziej jest to więc świetna okazja, aby odwiedzić to miejsce.
W oba dni w godzinach od 10.00 do 17.00 w Laboratorium Biologicznym będzie można dowiedzieć się m.in. co wpływa na piękny kolor koralowców oraz skąd czerpią one pożywienie. Eksperymentalna Pracownia Wody odkryje tajemnicę funkcji narzędzi badawczych, natomiast w Multimedialnej Sali Ekologii Morza odbędą się warsztaty poświęcone niezwykłym morskim organizmom. W programie również warsztaty dla najmłodszych oraz rodzinne kino.
 
Wstęp wolny do skrzydła edukacyjnego dotyczy wyłącznie sal edukacyjnych w godzinach trwania wydarzenia. Dla nauczycieli z okazji ich święta wstęp jest wolny – również na ekspozycję akwarium. Warunkiem jest okazanie legitymacji nauczycielskiej.
 
14 października jest również pierwszym dniem nowej edukacyjnej wystawy fotografii „Adriatyk” Michała Procajło.
 
Więcej informacji na stronie Akwarium Gdyńskiego.
fot. www.facebook.com/akwariumgdynskie

Powstanie największy na świecie system rowerów elektrycznych
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie
248 mln na rozwój gdyńskiego portu
Dzień Muzealnika #wGdyni
Kibicujmy razem na Chwarznie-Wiczlinie!