Kto zasługuje na Srebrnego Śledzia?

Każdego dnia stykamy się z ich pracą - mowa o organizacjach pozarządowych, które pomagają, inspirują i nierzadko ratują życie. Prowadzą zajęcia sportowe, edukacyjne, kulturalne i pomocowe. W Gdyni jest ich przeszło 800 i od ponad 20 lat zmieniają nasze miasto. O wielu można powiedzieć, że są to cisi bohaterowie. Rozpoczęła się właśnie II edycja konkursu o nagrodę „Srebrnego Śledzia", który doceni ich działalność. - Ideą konkursu jest docenienie i ukazanie szerszemu gronu najbardziej kreatywnych
i zaangażowanych gdyńskich organizacji pozarządowych, dostrzeżenie i docenienie wybitnych osobowości oraz wyróżnienie nowych idei pojawiających się w III sektorze. Bardzo często nie chwalą się swoimi dokonaniami, ponieważ wolą cały swój czas poświęcić na realizację projektów lub niesienie pomocy innym. Nagroda jest formą podziękowania za zaangażowanie - mówi Jakub Ubych z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
W tym roku przyznawane będą 3 równorzędne nagrody niezależnie od zgłaszanej kategorii. Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych zachęca do zgłaszania zarówno inicjatyw, projektów, start upów, osób, czy też organizacji , których działalność zasługuje na wyróźnienie. Nagrodą będzie niesamowity srebrny śledź, statuetka wykonana przez uczniów Liceum Plastycznego w Gdyni i nagroda rzeczowa.
Wyniki zostaną ogłoszone podczas Gdyńskiego Forum Pozarządowego, które w tym roku odbędzie się 17 listopada. Aby kogoś zgłosić do nagrody, wystarczy wypełnić formularz i dostarczyć go do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27-31, Gdynia. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 października 2017 roku.
Jest wiele ogólnopolskich konkursów, w których wyróżniane są projekty i działania organizacji, nasz jest pierwszym zbierającym wszystko, co gdyńskie - dodaje Jakub Ubych.

Jest to już druga edycja konkursu. Nagroda została ustanowiona w roku 2016 na 20-lecie istnienia
Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. W ubiegłym roku wyróżnienie trafiło do Angeliki Boniuszko, Jakuba Furkala i Judyty Bork. Wręczono też szereg wyróżnień. Pokazało to jak obszerną działalnością się gdyński III sektor.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu