Kto zasługuje na Srebrnego Śledzia?

Każdego dnia stykamy się z ich pracą - mowa o organizacjach pozarządowych, które pomagają, inspirują i nierzadko ratują życie. Prowadzą zajęcia sportowe, edukacyjne, kulturalne i pomocowe. W Gdyni jest ich przeszło 800 i od ponad 20 lat zmieniają nasze miasto. O wielu można powiedzieć, że są to cisi bohaterowie. Rozpoczęła się właśnie II edycja konkursu o nagrodę „Srebrnego Śledzia", który doceni ich działalność. - Ideą konkursu jest docenienie i ukazanie szerszemu gronu najbardziej kreatywnych
i zaangażowanych gdyńskich organizacji pozarządowych, dostrzeżenie i docenienie wybitnych osobowości oraz wyróżnienie nowych idei pojawiających się w III sektorze. Bardzo często nie chwalą się swoimi dokonaniami, ponieważ wolą cały swój czas poświęcić na realizację projektów lub niesienie pomocy innym. Nagroda jest formą podziękowania za zaangażowanie - mówi Jakub Ubych z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
W tym roku przyznawane będą 3 równorzędne nagrody niezależnie od zgłaszanej kategorii. Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych zachęca do zgłaszania zarówno inicjatyw, projektów, start upów, osób, czy też organizacji , których działalność zasługuje na wyróźnienie. Nagrodą będzie niesamowity srebrny śledź, statuetka wykonana przez uczniów Liceum Plastycznego w Gdyni i nagroda rzeczowa.
Wyniki zostaną ogłoszone podczas Gdyńskiego Forum Pozarządowego, które w tym roku odbędzie się 17 listopada. Aby kogoś zgłosić do nagrody, wystarczy wypełnić formularz i dostarczyć go do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27-31, Gdynia. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 października 2017 roku.
Jest wiele ogólnopolskich konkursów, w których wyróżniane są projekty i działania organizacji, nasz jest pierwszym zbierającym wszystko, co gdyńskie - dodaje Jakub Ubych.

Jest to już druga edycja konkursu. Nagroda została ustanowiona w roku 2016 na 20-lecie istnienia
Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. W ubiegłym roku wyróżnienie trafiło do Angeliki Boniuszko, Jakuba Furkala i Judyty Bork. Wręczono też szereg wyróżnień. Pokazało to jak obszerną działalnością się gdyński III sektor.

Morska odsłona Open House Gdynia
Jak spędzić weekend #wGdyni
„Dar Młodzieży” już w Tallinie. Śledź na bieżąco trasę rejsu
Jack White 6 października zagra w Gdyni
Dzielnice przyjazne na 102!