Jak tworzyć międzypokoleniowe miasto?

„Międzypokoleniowe miasto – wyzwania demografii i szanse na zrównoważony rozwój” to międzynarodowa konferencja, której główną myślą jest budowanie miasta otwartego na wszystkich mieszkańców. Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się 9 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Jego uczestnikami będą specjaliści odpowiedzialni za lokalne polityki społeczne z różnych krajów.  
Do udziału w konferencji zaprasza wiceprezydent Gdyni Michał Guć wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni oraz komisją Włączające i Zdrowe Miasta Związku Miast Bałtyckich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 października 2017 roku. Jego temat przewodni to budowa miasta, które rozpoznaje potrzeby, potencjał i perspektywy mieszkańców niezależnie od ich wieku.
 
Uczestnikami konferencji będą specjaliści w zakresie tworzenia i realizacji lokalnych polityk społecznych, z naciskiem na zjawiska starzenia się społeczeństwa. W jej ramach zaplanowano cykl dwudniowych zajęć: wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Goście i prelegenci poruszą m.in. takie tematy, jak:

Oddziaływanie na siebie kolejnych pokoleń,
Organizacja miasta, jego usług i przestrzeni tak, aby móc międzypokoleniowo angażować się w pracę, rozwijać pasje i wzajemnie się wspierać,
Dbałość o zdrowe i bezpieczne warunki wspólnego życia i rozwoju.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest tutaj.
 
Konferencja będzie również okazją do zapoznania się z dotychczasowymi działaniami w ramach Gdyńskiego Dialogu Międzypokoleniowego. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie także posiedzenie komisji Włączające i Zdrowe Miasta Związku Miast Bałtyckich.

 
Konferencja ma charakter międzynarodowy. Część wykładów oraz paneli dyskusyjnych będzie prowadzona w języku angielskim (organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne). Sesje plenarne będą transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube MOPS Gdynia.

Podniesienie bandery na ORP Kormoran przy nabrzeżu Pomorskim
Miasta szczęśliwe? Gdynia mówi, jak to się robi
Zakłócenia w dostawie zimnej wody
159 tysięcy z puszki dla gdyńskich hospicjów
Miasto wspiera mieszkańców Pekinu