Jak tworzyć międzypokoleniowe miasto?

„Międzypokoleniowe miasto – wyzwania demografii i szanse na zrównoważony rozwój” to międzynarodowa konferencja, której główną myślą jest budowanie miasta otwartego na wszystkich mieszkańców. Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się 9 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Jego uczestnikami będą specjaliści odpowiedzialni za lokalne polityki społeczne z różnych krajów.  
Do udziału w konferencji zaprasza wiceprezydent Gdyni Michał Guć wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni oraz komisją Włączające i Zdrowe Miasta Związku Miast Bałtyckich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 października 2017 roku. Jego temat przewodni to budowa miasta, które rozpoznaje potrzeby, potencjał i perspektywy mieszkańców niezależnie od ich wieku.
 
Uczestnikami konferencji będą specjaliści w zakresie tworzenia i realizacji lokalnych polityk społecznych, z naciskiem na zjawiska starzenia się społeczeństwa. W jej ramach zaplanowano cykl dwudniowych zajęć: wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Goście i prelegenci poruszą m.in. takie tematy, jak:

Oddziaływanie na siebie kolejnych pokoleń,
Organizacja miasta, jego usług i przestrzeni tak, aby móc międzypokoleniowo angażować się w pracę, rozwijać pasje i wzajemnie się wspierać,
Dbałość o zdrowe i bezpieczne warunki wspólnego życia i rozwoju.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest tutaj.
 
Konferencja będzie również okazją do zapoznania się z dotychczasowymi działaniami w ramach Gdyńskiego Dialogu Międzypokoleniowego. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie także posiedzenie komisji Włączające i Zdrowe Miasta Związku Miast Bałtyckich.

 
Konferencja ma charakter międzynarodowy. Część wykładów oraz paneli dyskusyjnych będzie prowadzona w języku angielskim (organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne). Sesje plenarne będą transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube MOPS Gdynia.

Gdynia o miejskich przestrzeniach publicznych
Gdyńskie kąpieliska gotowe na sezon
Jeszcze wygodniej i szybciej rowerem nad morze
O przyszłości miast na VI Kongresie Urbanistyki Polskiej
Gdynia Zachód wspiera polską reprezentację!